Jak działa obojętność na faceta? Czy milczenie i olewanie faceta działa?

Jak działa obojętność na faceta? Czy milczenie i olewanie faceta działa? Jak działa obojętność na faceta? Czy milczenie i olewanie faceta działa?

Obojętność, to inaczej rzecz ujmując, okazywanie drugiej osobie braku zainteresowania. Jest to pewnego rodzaju znieczulenie emocjonalne, które zazwyczaj ma głębszy i ukryty sens a także utajnione przesłanie. Niekiedy obojętność jest czymś kompletnie niezależnym od człowieka, jest barierą, która powstaje w wyniku różnych przeżyć i napięć emocjonalnych. Obojętność pozbawiona bywa emocji, zarówno tych pozytywnych (np. radość), jak i tych negatywnych (np. lęk, gniew). Obojętność jest więc reakcją na bodźce z otoczenia, które zmuszają człowieka do takiej a nie innej obrony przed tym co go spotyka. Jak więc działa obojętność na faceta? Tak jak na każdego innego człowieka, jest to destrukcyjny czynnik, który negatywnie wpływa na psychikę faceta i powoduje w nim silnie skrajne emocje, których sam niekiedy nie potrafi zrozumieć. Okazuje się jednak, że obojętność w związku czasami jest pewnego rodzaju motywatorem do zmian i do działania, rozbudza to co już kiedyś zgasło i spowodowało pojawienie się rutyny i monotonii. Działanie obojętność na faceta jest więc bardzo zróżnicowane, nie można uogólnić tego do jednego stwierdzenia, które będzie w stanie wyjaśnić wszystko. Niektórych może motywować, innych zmuszać do analizy swojego położenia w związku a jeszcze innych może doprowadzić nawet do stanów nerwicowych i depresyjnych. Jak więc działa obojętność na faceta? Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej.

Motywacja do działania

Czasami obojętność jest sygnałem dla faceta, że trzeba coś zmienić bo inaczej Wasz związek po prostu nie przetrwa. Motywacja taka może być krótkoterminowa, ale może i stanowić reakcję długoterminową, dzięki czemu Wasza relacja zacznie na nowo rozkwitać i stanie się trwalsza oraz dojrzalsza. W tym przypadku więc, obojętność wobec faceta, jest dla niego bodźcem i sygnałem do działania. Mężczyzna zaczyna bardziej się starać, uczucia zostają ponownie rozbudzone a związek wchodzi na wyższy poziom. Jest to więc zdecydowanie pozytywne działanie. Nie warto jednak nadużywać stosowania tego sposobu, okazywanie zbyt dużej obojętności może mieć także silnie wyniszczające skutki. Należy więc w porę zaprzestać tego procederu i po prostu cieszyć się chwilą.

Wycofanie

Olewając faceta i fundując mu tzw. ciche dni możemy doprowadzić do tego, że zechce on całkowicie wycofać się z tego związku. Także zobojętnieje i przestanie się starać, stwierdzi, że skoro Ty postępujesz tak a nie inaczej, to on nie ma podstaw by walczyć o Waszą miłość. Jest to podejście człowieka słabego, który źle radzi sobie z relacją pozbawioną emocji. Nie należy jednak odbierać tego w kategoriach kocha – nie kocha, ponieważ jest to działanie podyktowane skrajnymi odczuciami z którymi mężczyzna po prostu sobie nie radzi i woli wykonać unik aniżeli zmierzyć się z tym co go spotyka. Wycofanie jest więc reakcją mniej pozytywną aniżeli motywacja, należy wtedy odpowiednio zareagować w przeciwnym wypadku związek najzwyczajniej w świecie przestanie istnieć a Wy możecie żałować tego do końca życia i zadawać sobie pytanie, na które nikt nie zna odpowiedzi – co by było gdyby…?

Nietypowe reakcje

Do nietypowych reakcji faceta, którego denerwuje Twoje zobojętnienie, zaliczyć można: wybuchy gniewu, rozpaczy, niekontrolowanej histerii czy szyderczego śmiechu. Wszystkie te reakcje są czymś w rodzaju reakcji ochronnych, w ten sposób facet chce pokazać Ci, że Twoje zachowanie w ogóle go nie rusza i jest dla niego czymś co warto przeczekać. W rzeczywistości jednak, zastanawia się on dlaczego jesteś chłodna i nie okazujesz mu zainteresowania, jest jednak facetem, który nie mówi o swoich uczuciach i unika rozmów na poważne życiowe tematy, dlatego reaguje w dość specyficzny sposób. Takie zachowanie jest dla niego czymś w rodzaju peleryny ochronnej, maski, którą zakłada by nie pokazać Ci co tak naprawdę czuje. Jest to reakcja pozytywno – negatywna, gdyż daje Ci w ten sposób do zrozumienia, że zależy mu na Waszym związku jednak nie do końca umie to okazać. Negatywnym czynnikiem w tym wszystkim jest to, że to znowu Ty musisz wykonać ten pierwszy krok i załagodzić całą sytuację. A przecież Twoje zobojętnienie miało wywołać w nim burzę emocjonalną i chęć uzewnętrznienia uczuć.

Komentarze