Tatuaż feniks znaczenie - Symbolika tatuażu feniks

Tatuaż feniks znaczenie - Symbolika tatuażu feniks Tatuaż feniks znaczenie - Symbolika tatuażu feniks

Każdy tatuaż oznacza pewne ważne wydarzenie w naszym życiu. Często ludzie posiadający na swoim ciele wiele tatuaży tak naprawdę posiadają na nim najważniejsze momenty swojego istnienia, zrywki tego wszystkiego o czym chcą pamiętać. Dzięki takiej formie utrwalania różnych etapów swojej egzystencji czujemy, że te piękne chwilę ale i te nieco bardziej sentymentalne, wcale nie minęły, wręcz przeciwnie one są z nami, towarzyszą nam i umacniają w codziennych trudach i rozterkach. Zajmijmy się jednak symboliką tatuażu, czym więc jest feniks i co symbolizuje? Odpowiedz znajduje się poniżej.

Wieczne odrodzenie

Feniks przede wszystkim symbolizuje wieczne odrodzenie. Jest to znak, że osoba, która zdecydowała się na taki tatuaż jest silna, odważna i posiada w sobie pokłady energii dzięki której nigdy się nie podda. Jest to także symbol osoby, która potrafi upaść i szybko podnieść się z poniesionej porażki. Feniks symbolizuje więc w tym przypadku kogoś, kto jest świadom tego, że życie składa się z sukcesów i porażek a także doskonale wie, że tych pierwszych nie da się osiągnąć bez tych drugich.

Nieśmiertelność

Feniks symbolizuje także nieśmiertelność. Jest to więc znak, że pomimo iż posiadacz tatuażu odejdzie z tego świata i dołączy grona aniołów, jego dusza pozostanie tutaj i będzie dbać o bezpieczeństwo i zdrowie najbliższych już na zawsze. Feniks w tym przypadku oznacza więc osobę, dla której z jakiegoś powodu kwestią ważną stało się pozostanie nieśmiertelnym szczególnie w sercach najbliższych.

Nowy etap

Feniks może symbolizować szeroko pojęty nowy etap w życiu człowieka. Chodzi tutaj głównie o podniesienie się z porażki i rozpoczęcie nowego, lepszego wątku w swojej egzystencji na tym świecie. Jest to więc swego rodzaju przypieczętowanie tego co już za nami i oficjalne rozpoczęcie czegoś nowego, czegoś co pozwoli nam lepiej funkcjonować, da ogrom satysfakcji i spełnienia. Feniks w tym przypadku może oznaczać także swego rodzaju mobilizację do walki o lepsze i szczęśliwsze jutro.  

 

Komentarze 4

Gość 18 listopada 2023

Gosciu z maja, współczuję żonie.

Gość 12 maja 2023

Też znam taką osobę, jest cudowna, wrażliwa, piękna i samotna, bo jakiś chory ** uj ja zostawił, szkoda, że mam żonę i nie mogę jej tego powiedzieć.

Gość 24 kwietnia 2023

Znana jest mi osoba z takim tatuażem i mogę o niej powiedzieć, ze jest bardzo zarozumiałą hipokrytką.

Gość 28 stycznia 2022