Tatuaż tygrys znaczenie - Symoblika tatuażu tygrys

Tatuaż tygrys znaczenie - Symoblika tatuażu tygrys Tatuaż tygrys znaczenie - Symoblika tatuażu tygrys

Tygrys jest dużym, drapieżnym ssakiem należącym do rodziny kotowatych. Jest to niesamowicie potężne zwierzę, którego masa ciała może osiągać nawet 300 kg a sam ogon mierzy niekiedy aż metr długości. Tygrys to także zwierzę posiadające rozległą symbolikę znaczeniową. Bardzo często bywa on wybierany przez osoby decydujące się na tatuaż. Tatuaż jest ozdobą ciała, ale jest także odzwierciedleniem pewnej historii, etapu w życiu czy wspomnień z którymi człowiek z jakiejś przyczyny nie chce się rozstawać. Co więc symbolizuje tygrys? Co oznacza tatuaż tygrys? I kiedy się na niego zdecydować? Oto nasze wskazówki.

Ogromna siła

Ciało tygrysa jest muskularne i potężne dlatego też symbolizuje on ogromną siłę, chęć walk, zdobywania i pewnego rodzaju nadprzyrodzoną moc. Tygrys jest niewątpliwie zwierzęciem drapieżnym, dlatego na tatuaż w postaci tego ssaka często decydują się osoby, które w swoim życiu mają za sobą różne agresywne epizody lub po prostu chcą „budzić strach” czy też respekt. Tygrys to często tatuaż widniejący na ciele mężczyzn, którzy z jakiejś przyczyny kierują się w swoim życiu siłą i to za jej pomocą załatwiają najwięcej spraw. Zwierzę to charakteryzuje także osoby zwinne i sprawne. Tygrys to także symbol władczości i potęgi, która w połączeniu z siłą tworzy otoczkę człowieka niepokonanego i zwycięskiego.

Energia i witalność

Tygrysy posiadają niesamowitą ilość energii, jest im ona potrzebna, by przeżyć. Ssaki te stały się więc symbolem energii i witalności, którą powinien odznaczać się człowiek decydujący się na tego rodzaju tatuaż. Tygrys to także niezliczone pokłady zwinności, sprawności fizycznej i podstępności. Dlatego też bardzo często na tego rodzaju tatuaż decydują się sportowcy uprawiający sporty walki. Tygrys symbolizować może także pewną niewiadomą, nieprzewidywalność której towarzyszy pewien niepokój. Niekiedy może on być także symbolem przytłaczającej życiowej dezorientacji.

Komentarze