Jak tęskni facet? Kiedy facet zaczyna tęsknić?

Jak tęskni facet? Kiedy facet zaczyna tęsknić? fot. freepik.com

Tęsknota jest naturalną częścią rozstania. Jednakże nie dotyczy jedynie osoby, która została opuszczona. Jest ona swego rodzaju wskaźnikiem. Jeśli ją czujemy, to znaczy, że tęsknimy za kimś. Natomiast tęsknota sama w sobie jest uczuciem, które powodowane jest brakiem kogoś lub czegoś. Towarzyszy jej często uczucie niepokoju, smutku, zamyślenia czy nostalgii. Im bardziej odczuwamy brak kogoś lub czegoś tym większe staje się cierpienie psychiczne. Tęsknota może być powodem popadnięcia w depresję. Jak tęskni facet? Kiedy facet zaczyna tęsknić? 

Kiedy mężczyzna zaczyna tęsknić za kobietą?

Badania pokazują, że mężczyzna zaczyna tęsknić za kobietą około miesiąca po rozstaniu. Dlatego, że jest to czas w którym nostalgia sięga najwyższego punktu. Oczywiście bardzo istotne jest to jak długo trwał związek, kto kogo opuścił czy także czy te osoby się widują.

W przypadku kobiety, która została opuszczona uczucie tęsknoty towarzyszy jej najczęściej od razu po rozstaniu. W przypadku mężczyzny może to mieć miejsce dopiero po pewnym czasie. Jeśli osoba, która podjęła decyzję o rozstaniu czuje nad rozstaniem kontrolę to w takim przypadku tęsknota pojawia się później. W związku z tym po rozstaniu bardzo ważne jest odzyskanie kontroli nad sytuacją. Dzięki temu oszczędzamy sobie cierpienia które powoduje tęsknota.

Naturalne jest, że im dłuższy związek tym więź silniejsza. Tym samym tęsknota po dłuższym związku będzie silniejsza.

fot. freepik.com

 

Po czym poznać, że facet za Tobą tęskni?

Nie ma jasnych w stu procentach pewnych sygnałów, że mężczyzna tęskni za kobietą, Są jednak takie przesłanki, które pomagają stwierdzić lub odczytać, że dany mężczyzna odczuwa tęsknotę po rozstaniu.

Są nimi:

  • dzwonienie i wysyłanie wiadomości, w tym także wtedy kiedy jest pijany,
  • komentowanie i lajkowanie zdjęć na portalach społecznościowych,
  • planowanie spotkań z dłuższym wyprzedzeniem,
  • po wysłanej wiadomości od razu odpisuje lub oddzwania,
  • codzienne pytania o spędzanie dnia i co robi kobieta w danej chwili,
  • wypytuje znajomych o Ciebie,
  • prosi o Twoje zdjęcia,
  • robi plany co będziecie robić, kiedy się zobaczycie bądź szuka wymówek, by zadzwonić do kobiety.

Kiedy facet zaczyna żałować rozstania?

Mężczyzna zaczyna żałować rozstania wtedy, gdy czuje, że zaczyna tracić nad nim kontrolę. Ważną rolę odgrywają tu dobre wspomnienia, zazdrość czy nowy wizerunek kobiety.

Rozstanie to trudny czas dla każdego kto go doświadcza. Jest często przeżyciem, które sprawia, że musimy przemyśleć pewne sprawy czy przewartościować życie. Natomiast jest bezsprzecznie kolejnym doświadczeniem, które sprawia że stajemy się silniejsi, mądrzejsi i uwalniamy się od tego, co sprawiało nam ból.

Komentarze