Jak zerwać z kochankiem którego się kocha?

Jak zerwać z kochankiem którego się kocha? Jak zerwać z kochankiem którego się kocha? - fot. freepik.com

Wiele kobiet miało relacje z żonatymi mężczyznami. Nie jest to jednak sytuacja, która sprawia, że dana osoba czuje się komfortowo i może liczyć na bezpieczeństwo, nie mówiąc o relacji pełnej jakim jest stu procentowy związek. Porzucenie przez kogoś kogo się kocha jest bardzo trudnym doświadczeniem. Większość ludzi przynajmniej raz w życiu tego doświadczyła. Jest to proces trudny dla obu stron.

Są kobiety, dla których bycie kochanką żonatego mężczyzny jest przyjemne przez dłuższy czas. Natomiast przychodzi taki czas, że uświadamia sobie, że nie może liczyć na pełną obecność takiego mężczyzny w swoim życiu. Facet mający rodzinę spędza z nią czas. Święta, weekendy to czas w którym często nie może liczyć na jego obecność. W związku z tym zaczyna myśleć ro rozstaniu. Jak zerwać z kochankiem którego się kocha? 

Jak zerwać z kochankiem którego się kocha?  fot. freepik.com

 

Co może zrobić kobieta, by relacja z żonatym mężczyzną stała się słabsza?

Istotnym jest, by nie przesiadywać w domu, częściej wychodzić, spotykać się z kolegami, znajomymi. Chodzić do kina, teatru. Mieć jakiegoś pupila, którym może choćby pies lub kot. Spróbować nowych rzeczy, nabywać nowe umiejętności, unikać nudy. W życiu postarać się o dostarczenie dobrych emocji. Zacząć podróżować, rozbudzić w sobie nowe pasje. Pokochać i docenić siebie. Nauczyć się cieszyć małymi rzeczami.

Kolejnym krokiem powinno być zerwanie. Nie powinno zaczynać takiej rozmowy od pretensji i wzajemnych oskarżeń. Dobrze jest, by podziękować za wspólnie spędzony czas. Należy też warto podać powód i wyraźnie artykułować swoje potrzeby. Jak choćby chęć założenia rodziny. Jednakże należy warto wyraźnie zaznaczyć, że to już koniec tego związku. Ważne jest, by rozstaniu nie ulegać jego prowokacjom. Taką może być choćby wieczór wspomnień. Trzeba pamiętać, że nie istnieje chyba bezbolesne rozstanie, nawet jeśli istnieje to zdarza się bardzo rzadko.

Ważne jest, aby zachować dystans, odsunąć się od danej osoby fizycznie. Dzięki temu daje się czas drugiej osobie na przyzwyczajenie się do sytuacji psychicznie, a dla siebie zyskuje się emocjonalny dystans. Ponadto sami musimy kontrolować daną sytuację.

Należy pamiętać o tym że związek to relacje oparte na wzajemnym szacunku oraz zrozumieniu. Powinien być wsparciem dla jednej i drugiej osoby. Każdy potrzebuje pozytywnej i szczerej relacji przez co czuje się ważny i dowartościowany.

Komentarze