Kiedy facet zaczyna żałować rozstania?

Kiedy facet zaczyna żałować rozstania? Kiedy facet zaczyna żałować rozstania?

Kiedy facet zaczyna żałować rozstania?

Rozstanie jest przeżyciem zazwyczaj nacechowanym skrajnie negatywnymi emocjami. Odczuwamy złość, rozczarowanie, strach, zagubienie, odtrącenie, zmieszanie, niechęć do drugiej osoby, wrogość, agresję, stres, rozchwianie i wiele innych emocji, które bardzo mocno nami targają i nad którymi ciężko zapanować. Przeważnie pierwsze dni po rozstaniu bardziej przeżywają kobiety, natomiast do mężczyzn to co się stało dociera z małym opóźnieniem, dlatego gdy kobiety wypłakują swoje żale w poduszkę, faceci bawią się w najlepsze w pubie z kolegami. Sytuacja jednak diametralnie się zmienia i ulega sporym modyfikacjom w momencie, gdy kobieta odbija się od dna i zaczyna żyć, facet zaczyna odczuwać powagę sytuacji. Kiedy więc mężczyzna zaczyna żałować rozstania?

Gdy jego nowy związek się rozpadnie

Czasami mężczyzna odchodzi do innej kobiety z zamiarem ułożenia sobie z nią życia. Po kilku tygodniach bycia razem zaczyna do niego docierać, że to chyba jednak nie jest to, zaczyna doszukiwać się w nowej partnerce cech poprzedniej miłości, brakuje mu byłej partnerki a ta obecna zaczyna go wręcz irytować. Okazuje się, że błędnie przeanalizował swoje uczucia względem byłej kobiety a nieco zbyt pochopnie zdecydował się na wejście w nową relację. Jest to bardzo często powtarzany schemat, który nie powinien już nikogo dziwić. Niekiedy mężczyźni nie potrafią docenić w porę tego co mają, dlatego potem doszukują się w nowej partnerce cech tej z którą postanowił zakończyć znajomość i okazuj się, że ta nowa nie dorasta do pięt byłej – ironia losu czy mało przemyślane decyzje, które mają swoje negatywne konsekwencje?

Gdy zobaczy jak Ty sobie świetnie radzisz

Czasami refleksja przychodzi w momencie, gdy Twój były zobaczy, że Ty pomimo rozstania nadal sobie świetnie radzisz, jesteś kobieta z klasą, nie użalasz się nad sobą i nie błagasz go by wrócił. Twoja postawa może być dla Twojego byłego partnera bodźcem, który zmusi go do pewnych przemyśleń na temat tego co się wydarzyło w Waszym życiu. Jeżeli on zobaczy, że Ty wcale o niego nie zabiegasz, nie prosisz by wrócił, nie chcesz ratować tej relacji a Twój świat wcale nie runął (no może tylko delikatnie się zachwiał) to zrozumie, jak silną kobietą jesteś i jak wiele potrafisz znieść. Mimo, że Wasz azyl przestał istnieć, Twoje poczucie wartości zostało na swoim miejscu – tak trzymaj!

Gdy zatęskni

Bardzo często faceci zaczynają żałować rozstania w momencie, gdy zrobi się im nieco tęskno za tym co było, za wspólnymi chwilami, romantycznymi kolacjami, wspólnym oglądaniem meczu, doskonale współgrającym poczuciem humoru. W skrajnych przypadkach mężczyźni tęsknią nawet za kłótniami i sprzeczkami, jest to jasny sygnał, że jego uczucie jeszcze tak do końca się nie wypaliło a decyzja o rozstaniu była nie przemyślana i pochopna. On dopiero teraz zaczyna tak naprawdę czuć jak wiele stracił i zdaje sobie sprawę z tego, że z tej sytuacji nie ma już dobrego wyjścia. Jest to zdecydowanie oznaka tego, że zaczyna żałować Waszego rozstania. Tęsknota za kimś, kto kiedyś był kimś najbliższym sercu bywa naprawdę nie do zniesienia!

Komentarze