Najmniej kłopotliwe psy. - Rasy psów łatwe do ułożenia

Najmniej kłopotliwe psy. - Rasy psów łatwe do ułożenia Najmniej kłopotliwe psy. - Rasy psów łatwe do ułożenia

Twoim marzeniem jest pies jednak boisz się adopcji, zakupu, ponieważ nie masz wystarczającego doświadczenia jeżeli chodzi o opiekę? To jak najbardziej zrozumiałe. Wychowanie i pielęgnacja jest bardzo istotna więc wymaga ponoszenia kosztów, które nie są najmniejsze. Spośród wielu ras wybór znalezienie tej najmniej kłopotliwej okazuje się być prawdziwym wyzwaniem. Najmniej kłopotliwy pies? Poniżej znajduje się kilka ras. Przedstawiamy Wam najmniej kłopotliwe psy -  rasy psów łatwe do ułożenia. 

Pomeranian

Mały, pluszowy piesek na chudych nóżkach. Pomeranian w porównaniu do innych ras jest dużo bardziej przyjazny i żywiołowy. Spacery jest to ich ulubiona forma spędzania czasu. Dlatego najlepiej sprawdzają się jako towarzysze osób starszych. Nie lubi leżeć całymi dniami na kanapie, a wręcz przeciwnie jest zawsze skłonny do zabawy. Pielęgnacja tej rasy nie wymaga poświęcania sporej ilości czasu. Regularne rozczesywanie i pozbywanie się kołtunów wymaga systematyczności.

Najmniej kłopotliwe psy - fot. freepik.com


Terier tybetański

Terier tybetański to prawdziwy stróż i idealnie sprawdzi się pilnując mieszkania. Jego dłuższa sierść początkowo może wydawać się prawdziwym, pielęgnacyjnym wyzwaniem. Jednak po pewnym czasie zauważysz, że jeśli jest ona wykonywana systematycznie to nie jest, aż ta straszna. Każdy właściciel tej rasy powinien bez problemu poradzić sobie z wszystkimi początkowymi problemami.

Mops

Mops to rasa znana zarówno przez zaawansowanych jak i początkujących właścicieli, miłośników psów. Niewielki, bardzo wesoły i ruchliwy pies jest prawdziwym przyjacielem. Wiecznie uśmiechnięty kompan idealnie sprawdzi się dla osoby, która dotychczas nie miała doświadczenia z wychowaniem psa. Pielęgnacja sierści nie wymaga zbyt wiele czasu, systematyczne szczotkowanie sierści zdecydowanie powinno wystarczyć.

Cavalier king charles spaniel

Niewielki spanielek, który jest niesamowicie przyjazny i z reguły nie przejawia żadnych agresji wobec właściciela. Lubi zarówno długie spacery jak i długie wieczory spędzone z właścicielem na mieszkaniu pod ciepłym kocem.

Rasy psów łatwe do ułożenia - fot. freepik.com

 

Komentarze