Jak zachęcić faceta do dziecka? - Jak powiedzieć partnerowi że chcesz dziecko?

Jak zachęcić faceta do dziecka? - Jak powiedzieć partnerowi że chcesz dziecko? Jak zachęcić faceta do dziecka? - Jak powiedzieć partnerowi że chcesz dziecko?

Wydanie na świat swojego potomstwa od dawien dawna uznawane jest za coś całkowicie naturalnego i normalnego. Obecnie jednak ludzie żyją w ogromnym pędzie, gnają za karierą, pozycją i przede wszystkim za pieniędzmi, nieco w tym wszystkim zapominając o rodzinie i rodzicielstwie. Jak więc powinnaś odpowiednio zachęcić swojego partnera do tego, by zgodził się na powiększenie rodziny? Oto kilka sprawdzonych rad!

Przygotuj go na tę informację

Przede wszystkim musisz go przygotować na tę informację. Nie możesz za niego zadecydować czy też postawić go przed faktem dokonanym. Posiadanie dziecka wiąże się ze sporą odpowiedzialnością i dojrzałością, dlatego jeżeli któreś z Was uzna, że nie jest jeszcze na to gotowe, to druga strona nie może wywierać nacisków ani stosować innych chwytów mających na celu przekonać partnera do dziecka za wszelką cenę. Prawda jest taka, że nigdy nie ma odpowiedniego czasu na zostanie rodzicami, dlatego też jeżeli Twój partner wykazuje cechy typowo rodzicielskie jednak nie jest przekonany do tej decyzji postaraj się z nim szczerze porozmawiać, może akurat ta spokojna rozmowa coś zmieni.

fot. freepik.com

Kup dziecięce buciki

Zakup dziecięcych bucików doskonale sprawdza się w oznajmianiu bliskim, że rodzina wkrótce się powiększ. Można by było jednak tej samej metody użyć, by zacząć rozmowę z partnerem na temat ewentualnego powiększenia rodziny. Posiadanie potomka jest dla każdego mężczyzny czymś ważny i wyjątkowym, czasami wystarczy nieco zainicjować szczerą rozmowę np. drobnym gestem w postaci małych słodkich i uroczych dziecięcych bucików.

Pokaż mu, że bycie tatą jest fajne

Czasami najlepiej postawić na zajęcia praktyczne! Zaproponuj komuś z bliskich Ci osób, że w jedno popołudnie chętnie zajmiesz się swoim kuzynem, bratem, bratankiem czy też siostrzenicą. Następnie powiedz partnerowi, że obiecałaś zająć się przez pewien czas małym szkrabem i prosisz go o pomoc i wsparcie, które na pewno będzie nieocenione. Może w ten sposób w Twoim mężczyźnie obudzą się drzemiące instynkty rodzicielskie a decyzja o dziecku będzie już tylko formalnością!

fot. freepik.com

Komentarze