Jaka rasa psa żyje najdłużej?

Jaka rasa psa żyje najdłużej? Jaka rasa psa żyje najdłużej? - fot. freepik.com

Jaka rasa psa żyje najdłużej?

 

Psy są zwierzętami, które wyjątkowo mocno potrafią zżyć się z człowiekiem. Dlatego też wybierając swojego pupila warto zaznajomić się również z tematem jakim jest długość jego życia. Nasz artykuł pozwoli Wam przybliżyć ten nieco trudny, ale ważny temat dotyczący długości życia psów.

 

Jaka rasa psa żyje najdłużej? - russell terrier - fot. freepik.com

 

Przedstawicielem długowiecznej rasy psa jest angielski Jack Russel terrier. Jest to niewielki pies, który należy do grupy terierów i sekcji tzw. terierów krótko nożnych. Pies ten dożywa wieku nawet 16-20 lat.

 

Jaka rasa psa żyje najdłużej? - australian cattle dog - fot. freepik.com

 

Przykładem psiej długowieczności jest także Australian Cattle Dog. Jest on psem pasterskim żyjącym ok. 16-18 lat. Historia zna przypadek, kiedy pies tej rasy dożył 29,5 roku. Jest to rekord długości życia wśród psów.

 

Jaka rasa psa żyje najdłużej? - chihuahua - fot. freepik.com

 

Zdecydowanym liderem jeśli chodzi o temat długowieczności psów jest Chihuahua. Te właśnie czworonogi są rasą psów, która żyją najdłużej. Ciekawy jest fakt, że są też prawdopodobnie najmniejszymi psami świata jak również to, że były już podobno hodowane przez Tolteków i Majów. Psy tej rasy mają silną, krępą budowę ciała. Przypomina ona kwadrat. Ważnym elementem ich wyglądu jest duża zaokrąglona głowa oraz sterczące uszy.

 

Wybierając psa z pewnością należy pamiętać o kwestii długości jego życia. Jak pokazuje jednak historia, psy potrafią nas również bardzo pozytywnie zaskoczyć w temacie jakim jest długość ich życia. Zdarza się, że będziemy się nimi mogli cieszyć o wiele lat dłużej niż pokazują to oficjalne szacunki. Więc należy o nie dbać i się nimi cieszyć.

 

 

 

 

Komentarze