Jakie rasy psów mają włosy a nie sierść?
Jeśli decydujemy się na psa z włosami to musimy zdawać sobie sprawę z tego, że ma to zarówno wady i zalety. Trzeba poznać specyfikę tych odmian, by móc dobrze i świadomie cieszyć się swoim pupilem.
Czym różni się sierść od włosów?
Sierść u psów różni się od włosów. Warto zaznaczyć, że nie jest to samo. U psów włosy rosną na długość. Są też subtelne oraz miękkie podczas dotykania. Włosy u psów wymagają większej pielęgnacji. Należy je przycinać co jakieś 2-4 miesiące. Warto je czesać. Możemy uniknąć wtedy plątania się ich oraz kołtunienia. Psia sierść natomiast rośnie do jedynie pewnej długości. Jest znacznie bardziej szorstka w porównaniu do psich włosów. Mocno wypada, szczególnie wiosną i jesienią. Trzeba pamiętać, że włosy nie wypadają tak jak sierść. Dodatkowo takie psy posiadające włosy nie uczulają w takim stopniu jak te z tradycyjną sierścią. U psów z włosami podszerstek nie występuje bądź występuje w nieznacznej ilości. Nie zapewnia to dobrej ochrony przed niską temperaturą oraz wilgocią. A więc, które psy nie mają sierści, a zamiast niej włosy?
Rasy psów mające włosy zamiast sierści
Maltańczyk jest psem jedna z najstarszych ras psów, często spotykany jako piesek domowy. Ich charakterystyczne białe włosy wymagają regularnej pielęgnacji. Trzeba pilnować, by nie tworzyły się kołtuny. Włosy powinny być przycinane co kilka miesięcy.
Yorkshire terier, zwany zwyczajowo po prostu Yorkiem. To niewielkie psy wykorzystywane do polowań na gryzonie. Charakteryzują się delikatnymi włosami. Małe niepozorne psy o specyficznym charakterze i zmyśle myśliwskim.
Chiński grzywacz wyglądem może nieco śmieszyć. Pies ten na grzbiecie jest niemal łysy. Natomiast na łapkach, głowie oraz ogonie ma spory puch. Wyglądem może być podobny do małego lwa. Występuje w dwóch odmianach jelonek oraz kuc.
Decydując się na psa mającego włosy zamiast sierści należy zapoznać się z zasadami jego pielęgnacji, by uniknąć przykrych niespodzianek.