Jaka rasa królików najszybciej rośnie?

Jaka rasa królików najszybciej rośnie? Jaka rasa królików najszybciej rośnie? - fot. freepik.com

Jaka rasa królików najszybciej rośnie?

 

Króliki są popularnymi zwierzętami zarówno hodowlanymi jak i domowymi. Różnorodność ras i odmian sprawia, że wybór jest naprawdę spory. Wiele spośród nich wymaga odmiennej pielęgnacji i specyficznych warunków. Dlatego też dokonując wyboru należy zapoznać się z potrzebami zwierząt oraz tym jakie mamy oczekiwania względem nich.

 

Jaka rasa królików najszybciej rośnie? - oklapłe uszko - fot. freepik.com

 

Które króliki najszybciej rosną?

 

Jednymi z najszybciej dojrzewających królików są króliki rasy kalifornijskiej. Dojrzałość płciową osiągają już w wieku 4-5 miesięcy. Mają wysoką plenność około 8-9 sztuk. Samice osiągają wagę 4,3 kg, a samce 4,1 kg. Mają zwartą budowę ciała i odpowiednie umięśnienie. Zwierzęta te cechuje bardzo szybki wzrost. Około 90 dnia osiągają już wagę nawet 2,3 kg.

 

Szybko rosnącą rasą królika jest też Termondzki Biały. Ta wywodząca się z Belgii odmiana łączy w sobie wpływy dwóch ras. Są nimi Belgijski Olbrzym i Nowozelandzki Biały. Również charakteryzuje się wysoką płodnością. Wielkość miotu to około 8-9 młodych. W wieku około 90 dni osiągają już 2,6 kg.

 

Jaka rasa królików najszybciej rośnie? - królik domowy - fot. freepik.com

 

Szybko rosnący królik to wspomniany już Olbrzym Belgijski. Zwierzęta te osiągają bardzo duże rozmiary stąd również jego nazwa. Charakteryzują się długimi stojącymi uszami. Roczne zwierzęta osiągają już 8-10 kg. Dojrzałość płciową osiągają samice w wieku 7, a samce 8 miesięcy. W miocie jest od 5 do 12 młodych.

 

Wybierając królika zapoznajmy się z jego potrzebami i poznajmy wymagania dotyczące ich warunków życia. Ułatwi nam to nie tylko wybór, ale pomoże w uniknąć wielu niespodzianek.

Komentarze