Jaka rasa chomika jest najłagodniejsza?

Jaka rasa chomika jest najłagodniejsza? Jaka rasa chomika jest najłagodniejsza? - fot. freepik.com

Jaka rasa chomika jest najłagodniejsza?

 

Chomik to mały gryzoń z rodziny chomikowatych. Jest łatwy w hodowli, dzięki temu stał się jednym z najpopularniejszych zwierząt domowych. Koszty utrzymania chomika w domu są bardzo niskie. Jest to miłe i łagodne zwierzę, które łatwo nawiązuje więź z opiekunem. Warto podkreślić, że prowadzi nocny tryb życia. W związku z tym czas spędzany z zwierzakiem może być utrudniony. Do rodziny chomikowatych zalicza się około 300 gatunków. Spośród tylu odmian z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Jaka rasa chomika jest najłagodniejsza? - szary chomik - fot. freepik.com

 

Udomowione gatunki chomików potrafią być bardzo przyjacielskie dla swoich właścicieli. Wielu hodowców podkreśla, iż to w jakim stopniu chomik jest przyjaźnie nastawiony do właściciela zależy nie tylko od gatunku. Dlatego, że liczy się tutaj płeć, poziom oswojenia czy też to czy są hodowane w pojedynkę czy wraz z innymi osobnikami.

 

Jaka rasa chomika jest najłagodniejsza? - chomik dżungarski - fot. freepik.com

 

Wybierając łagodnego chomika warto zwrócić uwagę na chomika dżungarskiego. Należy do rodziny chomików karłowatych. Jest bardzo łagodny oraz dość łatwy do oswojenia. Jest niewielki ma około 7-9 cm długości.

 

Jaka rasa chomika jest najłagodniejsza? - chomik syryjski - fot. freepik.com

 

Kolejnym chomikiem z którym warto się zapoznać jest chomik syryjski. Jest to odmiana bardzo przyjazna, gdy się ją oswoi. Potrafią budować silne relacje z właścicielami. Są stosunkowo duże i popularne jako zwierzątko hodowlane. Dzięki temu, że są większe łatwiej się nim opiekować.

 

Jaka rasa chomika jest najłagodniejsza? - chomik chiński - fot. freepik.com

 

Chomiki chińskie są również bardzo przyjaznymi zwierzętami. Natomiast czasami właściciele zaznaczają, że są dość nieśmiałe i strachliwe. Są to zwierzęta terytorialne. Mając ich więcej warto podkreślić, że mogą ze sobą walczyć, w związku z tym może być swego rodzaju problem z zapewnieniem im oddzielnych klatek.

 

Trudno jednoznacznie stwierdzić, która rasa chomika jest najłagodniejsza. Jednakże zwierzęta te z natury są spokojne i przyjazne.

Komentarze