Czy przed okresem się tyje?

Czy przed okresem się tyje? Czy przed okresem się tyje?

Nagle czujesz się ciężej niż zwykle? Spokojnie, to może mieć związek z nadchodzącą miesiączką.

Wiele kobiet martwi się wahaniami wagi. Szczególnie podczas diety dodatkowy kilogram może martwić. Na szczęście niekoniecznie oznacza on, że waga skoczyła i już nie wróci do normy.

Co oznacza tycie przed okresem?

Przed miesiączką wzrasta poziom progesteronu, który odpowiada za zatrzymywanie się wody w organizmie. To dlatego obwody ciała mogą być większe, niż zazwyczaj, a brzuch – bardziej wydęty. Po miesiączce sytuacja powinna wrócić do normy. Aby zminimalizować zatrzymywanie wody w organizmie, warto dużo się ruszać, pić płyny i unikać słonych przekąsek. Można też pozostawiać sprawy naturalnemu biegowi i poczekać, aż waga wróci do normy.

Inne powody, dla których przed okresem się tyje

Dodatkowo warto wziąć pod uwagę następujące czynniki:

  • wiedząc, że zbliża się okres, wiele kobiet rezygnuje z ćwiczeń czy wyjść na basen. W związku z tym ciało może wydawać się nieco bardziej zaokrąglone niż zwykle.
  • Osoby zmagające się z PMS lubią w tym czasie sięgać po słodkie czy tłuste przekąski. Dlatego waga może się lekko zwiększyć tuż przed miesiączką.
  • Sól dodatkowo sprzyja zatrzymywaniu wody w organizmie, a znajduje się w chipsach, daniach z proszku czy krakersach.

W związku z tym nie jest trudno o tycie przed okresem i doświadcza go wiele kobiet. Nie jest to jednak powód do niepokoju. Do lekarza warto się natomiast zgłosić, jeśli waga po miesiączce nie wraca do normy i szybko rośnie. Na ile dni przed okresem zatrzymuje się woda?  Ciężko odpowiedzieć na to pytanie, ale zazwyczaj kilka dni przed i nagromadzona ilość schodzi z ciała kilka dni po. 

 

Komentarze