Codzienne przekąski - dlaczego mogą być niebezpieczne dla Twojej wagi?

Codzienne przekąski - dlaczego mogą być niebezpieczne dla Twojej wagi? Codzienne przekąski - dlaczego mogą być niebezpieczne dla Twojej wagi?

Prawidłowe odżywianie się jest podstawą zdrowego i pięknego wyglądu. Nie od dziś wiadomo, jak ważne jest jedzenie regularnych posiłków i picie przynajmniej dwóch litrów wody mineralnej dziennie. Czasami jednak zdarza się, że nasz organizm potrzebuje czegoś ponad to, co mamy zaplanowane w codziennym żywieniu i sięgamy po przekąski, które spożywane w sposób nie kontrolowany mogą powodować nie tylko przyrost masy ciała, ale i złe samopoczucie czy też pojawiania się wszelakiego rodzaju zmian skórnych bądź wahań nastroju.

Przekąski, które są fit tylko w nazwie

Bardzo często w marketach spożywczych mamy do czynienia z całym działem tzw. fit przekąsek lub jak kto woli bio produktów. W nazwie faktycznie brzmi to pięknie, wydaje się nam, że zakupienie takiego produktu spożywczego usprawiedliwia nas i sprawia, że jest on wręcz zbawienny dla naszego organizmu. Nie ma jednak nic bardziej mylnego aniżeli takie przekonanie. Okazuje się, że właśnie te super zdrowe przekąski czy produkty w swoim składzie mogą poszczycić się dużo większą zawartością tłuszczów czy węglowodanów złożonych. Nieco prościej rzecz ujmując, niekiedy zdrowe produkty mają dużo gorszy skład aniżeli te zwykłe, pozbawione otoczki „super fit – bio- eco”.

Zdrowe przekąski

Jeżeli wiec jesteś fanem przekąsek, to postaraj się wykonywać je samodzielnie w domu. Przykładem zdrowej, smacznej i przede wszystkim pozbawionej konserwantów i wzmacniaczy smaku przekąski mogą być suszone banany, placuszki owsiane, domowe powidła, musy, świeżo wyciskane soki warzywno - owocowe, sałatka owocowa bądź też chipsy warzywne (np. z marchewki). Jeżeli jesteś wielbicielem lodów, możesz także wykonać je samodzielnie z jogurtu naturalnego i zmiksowanych owoców, taka kompozycja jest dużo smaczniejsza i zdrowsza od lodów dostępnych w hipermarketach. Możliwości jest naprawdę dużo, nie warto więc przepłacać za produkty, które swoje zdrowe zastosowanie mają tylko w nazwie.

Kiedy jeść i w jakich ilościach?

Nie każda pora dnia jest dobra by spożywać np. owoce, które same w sobie zawierają dużą ilość węglowodanów. Jeżeli więc masz ochotę na zjedzenia jabłka, kiwi, banana, mango czy jakiegokolwiek innego owocu, postaraj się wygospodarować sobie na to czas do południa. W godzinach po południowych oraz wieczornych lepszą przekąską mogą okazać się warzywa, które podane w formie naturalnego chipsa z dipem jogurtowo- czosnkowo – koperkowym naprawdę mogą zachwycić każdego. Jeżeli jesteś naprawdę „konkretnym podjadaczem”, staraj się dobierać przekąski tak, by były one uzupełnieniem pełnowartościowej diety. Do produktów niskokalorycznych, które mogą stanowić przekąskę, zaliczyć można: oliwki, świeżego lub mało solonego ogórka, cykorię, kapary, mini marchewki, kalafiora czy też koktajl wielowarzywny.

Komentarze