Jak pozbyć się brzucha po 50? Jak się odchudzić po 50?

Jak pozbyć się brzucha po 50? Jak się odchudzić po 50? Jak pozbyć się brzucha po 50? Jak się odchudzić po 50?

Kobiety po 50 roku życia bardzo często skarżą się na problemy z nadwagą. Niestety, metabolizm jest w tym czasie spowolniony. Do tego dochodzi siedzący tryb życia - niekiedy schorzenia i choroby, które dają o sobie znać. Czy można się pozbyć brzucha po 50-tce? Oczywiście, że tak. Przeczytajcie jak i wprowadźcie pozytywne zmiany już dziś!

Jak schudnąć po 50 roku życia - zbilansowana dieta drogą do sukcesu

Jak zrzucić zbędne kilogramy mając 50 lat? Trening na siłowni? Wyczerpujące ćwiczenia? Otóż nie. Oczywiście, ruch jest bardzo ważny. Żadna aktywność fizyczna nie przyniesie jednak rezultatów, jeśli zaniedbamy kwestie związane z odpowiednim żywieniem. Organizm w tym wieku pracuje już trochę na innych obrotach. Chcąc czuć się dobrze - musimy dostarczać mu tego co najlepsze. Niezbędnych minerałów i witamin. Co jest ważne? Dieta bogata w otręby, owoce i warzywa. Istotną rolę spełnia tu też regularność posiłków. % razy dziennie - w mniejszych porcjach. SZybko zobaczymy rezultaty i pierwsze kilogramy znikną.

Pamiętaj o zdrowym trybie życia - zmień na wyniki!

Odchudzanie po 50 roku życia może być możliwe tylko przy zmianie nawyków. Spokojny, niezachwiany sen - minimum 7h. Idealnie, jeśli śpimy 8 godzin. Ważne jest, aby mniej więcej iść spać o tych samych porach. Organizm lubi stałość. Powinniśmy jak najbardziej zredukować stres i ostatni posiłek jeść  maksymalnie 2 godziny przed pójściem spać. Mówiąc krótko po 50-tce warto zacząć słuchać swojego ciała, ono najlepiej wie czego potrzebuje.

Co z aktywnością fizyczną? 

Sport po 50 roku życia. Doskonale sprawdzi się basen. Nie ryzykujemy kontuzją. Jest to rodzaj aktywności zalecany prawie dla każdego - bez względu na stan zdrowia. Rower, poranny jogging. Siłownia jest dobrym pomysłem, ale tylko na miarę naszych możliwości i najlepiej pod okiem eksperta - dobrego trenera osobistego.  Dbaj o siebie po 50-tce - ciesz się smukłym ciałem, a przede wszystkim dobrym zdrowiem!

Komentarze