Gdzie na weekend w listopadzie?

Gdzie na weekend w listopadzie? Gdzie na weekend w listopadzie? Listopad w Polsce - freepik.com

Listopad jest miesiącem niezbyt kojarzącym się z wypoczynkiem i beztroskim spędzaniem czasu. Wielu z nas kojarzy go raczej z jesienną szarugą, długimi wieczorami, przygnębieniem oraz brakiem sił do jakiejkolwiek aktywności. Ale czy musi tak być? Czy listopad faktycznie nie ma nam nic do zaoferowania? W tym artykule poznacie kilka ciekawych propozycji jak spędzić wyjątkowy weekend w miesiącu, który oferuje nam złotą polską jesień.

Gdzie na weekend w listopadzie? Ciekawe miejsca w Polsce, które Was zachwycą! 

Szlak Piastowski - Bardzo atrakcyjną propozycją na spędzenie jesiennych dni jest wizyta w miejscach związanych z powstaniem państwa polskiego. Takie miejsca to choćby Gniezno, Kruszwica, Strzelno czy Trzemeszno. Są to bardzo ciekawe miejsca z bardzo interesującymi zabytkami jak choćby romańskie czy gotyckie budowle. Bardzo ciekawym miejscem jest rezerwat archeologiczny w Biskupinie. Jedną z atrakcji tego miejsca jest też przejażdżka Gnieźnieńską Kolejką Wąskotorową (grupy turystyczne mogą skorzystać z tej atrakcji, kolejka wynajmowana jest po sezonie. Natomiast w lecie kursuje regularnie trasą widokową). Są tam również dostępne szlaki tematyczne jak choćby: szlak mitów i legend, szlak pałaców i dworów czy szlak architektury drewnianej. Nocleg nie będzie stanowił problemu. W Gnieźnie i okolicach można znaleźć nocleg w hotelach i gospodarstwach agroturystycznych, ale także w pałacach jak w Zakrzewie i Czerniejewie. Idealne na weekend w listopadzie w Polsce! 

Listopad w Gnieźnie - Idealny na listopad w Polsce - fot. freepik.com


Tatarski Szlak - W pobliżu Białegostoku, a dokładniej kilkadziesiąt kilometrów od niego możemy zwiedzić miejsca bardzo egzotyczne. Dwie miejscowości niegdyś zamieszkiwane przez Tatarów, którzy osiedlili się w nich przed wiekami. Są to Kuszyniana i Bohoniki. W Kruszynikach warto zwiedzić XVIII-wieczny meczet. Działa tam również bardzo dobra restauracja Tatarska Jurta. Można w niej spróbować wielu przysmaków. W Bohonikach natomiast również można zwiedzić meczet, a także cmentarz.

Beskid Sądecki - przede wszystkim zaś Krynica, Rytro oraz Piwniczna-Zdrój to świetna propozycja dla osób lubiących górskie wycieczki. Przy sprzyjającej pogodzie można spacerować po górskich szlakach wśród złocistych lasów oraz pożółkłych traw. Krynica jest ciekawym uzdrowiskiem, warto odwiedzić tam muzeum Nikifora, a także zabytkowe drewniane cerwkie. Piwniczna to także uzdrowisko, a w Rytrze natomiast można zwiedzać ruiny zamku. Z miejscowości tych blisko jest na Słowację, a tam z kolei można zwiedzać piękne zamki, a także odwiedzać kapieliska termalne idealne na chłodne wieczory.

Gdzie na weekend w listopadzie? - fot. freepik.com 


Uniejów i okolice - Uniejów to niewielkie miasteczko położone nad Wartą w województwie łódzkim. Ma bardzo ciekawą historię oraz interesujące zabytki. Uniejów to także uzdrowisko. Są tam wody termalne, odkryte zostały one w 2008 roku i od tamtej pory Uniejów stał się jednym z popularniejszych uzdrowisk w kraju. Uniejowskie termy wyposażone są n nowoczesne baseny dzięki którym są atrakcją dla turystów i kuracjuszy. Kąpiel w gorących źródłach jest nie tylko relaksująca, ale także lecznicza. Baseny działają przez cały rok i z pewnością sprawdzą się jako propozycja wyjazdu na weekend w jesienne, chłodne dni.

Polska to bardzo ciekawy kraj o każdej porze roku. Zawsze możemy odkrywać ją na nowo i dawać sobie szansę na poznanie jej z nowej strony. Polska w listopadzie jest jeszcze piękniejsza! 

Komentarze 1

Gość 10 października 2020

Liczymy na ten listopad już od sierpnia. W sierpniu bylismy pierwszy raz w Białce. Szlaków do przejścia jest multum, więc cel był jeden, by jeszcze wrócić w tym roku. Udało sie zabookować pobyt w Hotelu Bania. Mają tam świetne termy - można sie wygrzać i to jak!