Zachowanie na rozmowie kwalifikacyjnej. Jakich błędów nie popełniać?

Zachowanie na rozmowie kwalifikacyjnej. Jakich błędów nie popełniać? Zachowanie na rozmowie kwalifikacyjnej. Jakich błędów nie popełniać?

Jeśli Twoje CV było sporządzone poprawnie, a doświadczenie jest naprawdę imponujące to możesz się spodziewać, że w najbliższych dniach ktoś z działu HR skontaktuje się z Tobą. Udział w rozmowie rekrutacyjnej będzie wymagał od Ciebie sporego przygotowania. Bardzo często kandydat pomimo tego, że wie jakich błędów nie popełniać to i tak wciąż je powtarza. Tak więc, jakich błędów nie popełnić? Jakie zachowanie na rozmowie kwalifikacyjnej jest nie dopuszczalne? Oto 4 z nich.

Spóźnienie, które może wszystko zepsuć

Jak wiadomo spóźnienia nie robią dobrego wrażenia nawet na naszych bliskich, a co dopiero na osobie rekrutującej nas do prac. Jeżeli jednak przydarzy Ci się już późniejsze przybycie na rozmowę to koniecznie postaraj sobie przygotować jak najlepszą wymówkę. Postaraj sobie zawsze rozplanować dzień tak, aby nie stanęło Ci nic na przeszkodzie i abyś mogła pojawić się na czas.

Co warto wiedzieć o rozmowe rekrutacyjnej? - fot. freepik.com


Źle dobrany strój

To w czym przyjdziemy ubrane jest bardzo istotne. W ponad 60% główną rolę podczas pierwszego wrażenia odgrywa właśnie to w czym na nią przyjdziemy. Pamiętaj, że pomimo zmieniających się trendów modowych Ty podczas rozmowy kwalifikacyjnej powinnaś wciąż przyjść ubrana w klasyczny i schludny stój.

Negatywne odczucia/ wypowiedzi względem poprzedniej pracy

Żaden przyszyły pracodawca nie chciałby, aby jego pracownik po zakończeniu współpracy wypowiadał się o nim źle. Tak więc, jeżeli będziesz na rozmowie kwalifikacyjnej z nim opowiadał negatywne rzeczy o wcześniejszym pracodawcy się wiedz, że mu się to z pewnością nie spodoba. 

Nerwowe zachowanie

Postaraj sie podczas rozmowy zachować pełen spokój i nie daj się ponieść emocjom. Powoli i spokojnie odpowiadaj na wszelkie zadane pytania. Dzięki temu cała rozmowa przebiegnie pomyślnie, a Ty wypadniesz na niej rewelacyjnie. Dobry kontakt na rozmowie to podstawa, więc staraj się być naturalna i pokaż siebie taką jaką jesteś naprawdę.

Komentarze