Tatuaż lew znaczenie - Symbolika tatuażu lew

Tatuaż lew znaczenie - Symbolika tatuażu lew Tatuaż lew znaczenie - Symbolika tatuażu lew

Lew jest dużym mięsożernym ssakiem, znajdującym się w grupie pięciu największych tzw. wielkich kotów. Posiada on ogromną siłę i zdolności przywódcze. Przyjęło się, że lew jest swego rodzaju wodzem, królem swojego gatunku. Lwy cechuje także ich ogromna masa ciała, która osiąga nawet 190 kg u dorosłego drapieżnika. Dlaczego więc ludzie coraz częściej decydują się na umieszczanie wizerunku lwa na swoim ciele? Co tak naprawdę oznacza lew i czy warto uczynić go częścią swojego ciała? Odpowiedz na te i wiele innych pytań znajduje się poniżej. Co oznacza tatuaż ze wzorem lwa? 

Zwycięstwo

Lew przede wszystkim symbolizuje zwycięstwo. Bywa więc wybierany jako tatuaż przez ludzi którzy w swoim życiu odnieśli jakiś sukces, zwyciężyli, podnieśli się po porażce, zaczęli nowe życie lub też potrzebują motywacji do walki i działania. Na tatuaż z wizerunkiem lwa mogą zdecydować się osoby, które pragną rozpocząć nowy, lepszy etap w życiu. Zwycięstwo to może odnosić się np. do wygranej walki z poważną chorobą lub wyniszczającym uzależnieniem. Lew oznacza potęgę, coś nadzwyczajnego i wyjątkowego. Wyróżniająca go siła sprawia, że jest coraz częściej wybieranym tatuażem.

Moc i działanie

Lew to także symbol mocy i działania. Może on więc stanowić pewnego rodzaju motywację do życia i do stawiania czoła wszystkim przeciwnością losu. Lew jest drapieżnikiem, którego wyróżnia władczość często przekładająca się właśnie na działanie. Jest to więc tatuaż na który decydują się osoby chcące zmienić swoje dotychczasowe życie i chcące rozpocząć coś nowego, ekscytującego, prowadzącego do spełnienia i zadowolenia.

Odwaga

Lew jest królem. Cechuje go ogromny spryt, potęga, podniosłość, władczość, siła i dopełniająca to wszystko ogromna odwaga. Bez odwagi wiele spraw stało by w miejscu, to właśnie ona wydaje się nadawać bieg pewnym zdarzeniom w życiu człowieka. Lew jest więc symbolem odwagi, która potrafi być motywatorem, zachętą do działania. Ma ona za zadanie pobudzić w człowieku śmiałość, wigor, pewność siebie, nieustraszoność, niezłomność czy też zapał.

Komentarze