Co można robić jak się nudzi w domu?

Co można robić jak się nudzi w domu? Co można robić jak się nudzi w domu?

Przymusowy pobyt w domu może męczyć. I nudzić! Poniżej kilka pomysłów na to, co można robić, gdy sytuacja zmusza do siedzenia całe dnie w domu.

Gruntowne porządki

Niektórzy je kochają, inni nienawidzą. Nigdy nie ma czasu na naprawdę gruntowne porządki. Warto wykorzystać więc chwile spędzone w domu, gdy i tak jest nudno. Jako bonus warto włączyć sobie audiobooka lub ciekawy podcast i połączyć przyjemne z pożytecznym. Propozycje porządków, które warto wykonać, gdy w domu jest nudno:

  • porządkowanie szuflad
  • gruntowny remanent w szafkach w kuchni (następnie z rzeczy, które mają krótki termin przydatności do spożycia można zaplanować jadłospis)
  • mycie podłóg i okien
  • przegląd ubrań w szafie razem z cerowaniem, pakowaniem niepotrzebnych, wystawianiem ich na sprzedaż, oddawaniem potrzebującym
  • porządki na pawlaczu/w piwnicy

To tylko kilka pomysłów, które warto wykorzystać. Można też tworzyć własny plan porządków uwzględniający to, co najbardziej lubi się robić.

Ogrodnictwo

Ostatnio coraz więcej osób myśli o założeniu własnego ogródka. Nawet, jeśli do dyspozycji są tylko parapety czy balkon, to można na nich sporo zasadzić! Najlepiej zacząć od poszukiwania inspiracji w internecie. Wpisując hasło „ogrody wertykalne” można znaleźć pomysły na sadzenie w pionie: w baniakach, na półkach czy w kieszeniach z materiału. Da się uniknąć wydatków na nasiona, sadząc najpierw pestki i korzenie z kuchni: cytryny, pomidrów czy avocado.

Czytanie

Większość z nas na co dzień twierdzi, że ma za mało czasu na czytanie. Przymusowy pobyt w domu to świetny czas na uzupełnienie braków. Poczuj się jak w czasach dzieciństwa i zatop się w lekturze na cały dzień! Na internetowych aukcjach można kupić książki już za złotówkę, a i domowe regały często skrywają zapomniane skarby.

Szydełkowanie i inne robótki ręczne

Szydełkowanie było popularne w czasach, gdy całe wieczory spędzano przy kominku. Dziś warto do tego powrócić i nauczyć się z filmików na Youtube czy od babci, jak szydełkować lub robić na drutach. Modne jest też ostatnio wyszywanie. Ze starych materiałów można też zrobić poszewki czy torby.

Usprawnienia w domu i nie tylko

Każdy dom ma swoje drobne mankamenty. Na co dzień przeszkadzają, ale nie na tyle, by rzucić wszystko i się tym zająć. Nudzenie się w domu to idealny czas na to, by dokonać koniecznych usprawnień. Warto naoliwić zawiasy, naprawić szuflady i pobawić się w renowację mebli. Można też zacerować dziury i naprawić ubrania, które jeszcze będą nadawały się do użycia, jeśli tylko poświęcimy im chwilę uwagi. To też odpowiedni czas na pastowanie butów.

Komentarze