Co prać w 90 stopniach?

Co prać w 90 stopniach? Co prać w 90 stopniach?

Temperatura podczas prania ma kluczowe znaczenie. Bardzo często zdarzyło nam się, że niestety jest ona źle dobrana przez co nasz ulubiona tkanina ulega zniszczeniu. Z reguły w 90 stopniach powinny być prane tkaniny, które nie są podatne na zniszczenia. Poniżej zostało przedstawione kilka takich tkanin. Jednakże pamiętaj, aby zawsze zapoznać się z metką! 

Pościel można prać w 90 stopniach

Jak wiadomo pościel z reguły powinno prać się co dwa tygodnie i zazwyczaj na lewej stronie, zwłaszcza jeśli jest ona we wzory. Zmiana strony tkaniny spowoduje, że jej kolor, a także wzór nie ulegnie zmianie i w dalszym ciągu będzie ona wyglądała jak nowa. Pościel powinna być prana w 90 stopniach, tylko wtedy jesteśmy w stanie pozbyć się z niej zalegającego kurzu i zarazków.

Obrusy prane w 90 stopniach

Każda gospodyni domowa marzy o tym by po każdym praniu jej obrusy były tak białe jak w dzień zakupu. Czasami jednak ta biel nie do końca udaje się być zachowana, ponieważ temperatura w jakiej pierzemy obrus jest zbyt mała. Dlatego właśnie 90 stopni jest to idealna temperatura do prania obrusów, serwetek i innych nawierzchni naszych stołów.

Ręczniki warto prać w 90 stopniach

Jednym z największych siedlisk zarazków i bakterii są właśnie ręczniki, które po każdej kąpieli pozostają wilgotne. Należy bardzo systematycznie dbać o ich wymianę i pranie. Dzięki temperaturze 90 stopni jesteśmy w stanie pozbyć się z nich wszelkich bakterii. 

Ściereczki kuchenne

Ściereczki kuchenne podobnie jak obrusy posiadają na sobie wiele mniejszych i większych plam. Aby pozbyć się ich musimy zastosować temperaturę 90 stopni, tylko dzięki niej możemy nadać naszym ścierką drugie życie.

Komentarze 1

Gość 14 grudnia 2020

ścierkom a nie ścierką