Czy mężczyzna, który zdradza, kocha żonę? - Czy facet szybko zapomina o kochance?

Czy mężczyzna, który zdradza, kocha żonę? - Czy facet szybko zapomina o kochance? Czy mężczyzna, który zdradza, kocha żonę? - Czy facet szybko zapomina o kochance?

Czy mężczyzna, który zdradza, kocha żonę?

Zdrada niewątpliwie jest czymś, co bardzo niekorzystanie i destrukcyjnie wpływa na relację dwojga osób. Zdrada małżeńska jest najczęstszą przyczyną rozwodów i separacji. Zjawisko to, nie jest tylko nadszarpnięciem czyjegoś zaufania, jest także ingerencją osoby trzeciej w prywatność i intymność małżeńską a także czymś co pozostawia swój ślad w psychice ludzkiej już na zawsze. Nie ma wątpliwości, że zdradę bardzo ciężko wybaczyć, równie ciężko także określić skąd właściwie biorą się pobudki popychające człowieka do tak nieakceptowalnego społecznie zachowania. Nie należy jednak osądzać i wydawać wyroków, zanim nie pozna się całej, niekiedy dość obszernej, etiologii zdarzeń tkwiącej w zdradzającym człowieku. 

Niekontrolowany impuls

Większość osób, które dopuściły się zdrady tak naprawdę nie wie co nimi w tamtym momencie kierowało. Przyczyn może być naprawdę wiele i nie należy analizować tego zjawiska jako czegoś w 100 % jasnego i klarownego. Elastyczność i wieloznaczność tego pojęcia jest tak ogromna, że do tej pory nie powstał jeden ogólny zbiór etiologiczny, który by w sposób prosty i wyczerpujący określał przyczyny zdrady. Ciężko także jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie czy mężczyzna, który dopuścił się zdrady kocha swoją żonę. Warto jednak w tym miejscu wspomnieć, że dla mężczyzn zdrada jest traktowana raczej w kategoriach bardziej fizycznej przyjemności bez angażu emocjonalnego. Kobiety natomiast reagują nieco inaczej i dla nich zazwyczaj „skok w bok” oznacza definitywny koniec małżeństwa.

Ważne są okoliczności

Dla wielu osób zdrada to zdrada, koniec i kropka. Należy jednak pamiętać, że zjawisko to nie może być rozpatrywane w kategoriach wyłącznie „czarno-białych”. Bardzo ważną kwestią, niekiedy łagodzącą, są okoliczności dopuszczenia się zdrady. Nie można jednak powiedzieć, że fakt iż mężczyzna w momencie romansowania był pijany, jest jakąkolwiek okolicznością łagodzącą i usprawiedliwiającą to czego się dopuścił. Jeżeli jednak ktoś, w jakiś sposób odurzył go, dosypał mu czegoś tak by ten stracił świadomość wykonywanych czynów to już jasno można powiedzieć, że zdrada ta miała charakter nie celowy a także co gorsza nie świadomy. Warto więc niekiedy zagłębić się nieco bardziej w historię danej osoby, gdyż czasami może ona całkowicie zmienić przyjęty odgórnie światopogląd.

Kryzys w związku 

Zdrada bardzo często ma miejsce w związkach, które przechodzą kryzys. Czy w takiej sytuacji mężczyzna, który dopuszcza się zdrady kocha swoją żonę? Niestety jest to pytanie na które nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Dla faceta romans jest pewną ucieczką od problemów a także od wspomnianego kryzysu. Jest to mało dojrzałe podejście do związku i relacji, jednak ma ono miejsce dosyć często. Panowie deklarują, że nawet w momencie romansowania myślą o swoich żonach, co dla niektórych może wydawać się wręcz kiepską groteską.

Komentarze 2

Gość 05 grudnia 2021

Też zdradzajcie i tyle na temat

Gość 16 października 2021

jasne... nie kazda taka sytuacja jest taka sama............. sa rózne . ale zdrada nigdy nie jest łatwym wydarzeniem. zawsze rozwali miłosc i uwazam ze zdradzajac wchodzi sie na tzw grzaski grunt...