Pomysły na biznes w małym mieście - jaki biznes otworzyć?

Pomysły na biznes w małym mieście - jaki biznes otworzyć? Pomysły na biznes w małym mieście - jaki biznes otworzyć?

Własny biznes zawsze jest dobrym pomysłem i ogromnym krokiem do przodu w swojej karierze. Jest to rozwiązanie, które sprawi, że z roli szeregowego pracownika staniemy się panem własnego losu. Należy jednak pamiętać, że otwierając własny biznes przede wszystkim trzeba wiedzieć czego się chce i dopasować rodzaj otwieranej działalności do miejsca w którym będzie ona prosperować, działać i funkcjonować. Gwarancją powodzenia i sukcesu jest to, iż to my musimy dopasować się do otoczenia i klientów nie na odwrót. Jeżeli więc, lokalizacją biznesu jest duże miasto można śmiało pokusić się o wiele innowacyjnych pomysłów, które zaciekawią odbiorców. Natomiast, jeżeli nasze przedsiębiorstwo chcemy otworzyć w nieco mniejszym mieście lub w ogóle na wsi, naprawdę musimy przemyśleć na jaki rodzaj działalności należy się zdecydować. Ludzie zamieszkujący małe miasteczka różnią się od tych którzy „przesiąkli” wielkim światem. Należy przede wszystkim stawiać na innowacje w prostocie. Czyli na coś, co jesteśmy w stanie modyfikować i ulepszać a do tego jest zrozumiałe dla każdego odbiorcy bez żadnego wyjątku. Oto kilka propozycji na biznes w małym mieście.

Klub fitness

Niestety, kluby fitness zazwyczaj ulokowane są w dużych miastach, gdzie mają zagwarantowaną dużą liczbę odbiorców. Mniejsze miejscowości bywają całkowicie pominięte lub prosperują tam siłownie, które pozostawiają wiele do życzenia. Warto więc przemyśleć ten wariant, zastanowić się nad propozycjami zajęć, pomyśleć o osobach w każdym wieku. Warto więc wprowadzić zajęcia dla seniorów, dla kobiet w ciąży, młodych mam, osób zmagających się z otyłością, dla grup zaawansowanych i tych początkujących a także karnety, które pozwolą na dowolność wykonywania ćwiczeń pod czujnym okien trenera personalnego. Otwarcie biznesu opierającego się na fitnessie i siłowni w małym miasteczku może być kluczem do sukcesu. Wielu osobom nie chce się lub zwyczajnie jest nie opłacalne codzienne dojeżdżanie do dużego miasta by iść na siłownię, a gdy zobaczą, że tak owa powstaje na miejscu, na pewno zechcą się zapisać. Dodatkowym atutem może być wcześniej wspomniana bogata oferta w której każdy znajdzie coś dla siebie. Warto także pomyśleć o animatorce do dzieci, która zajmie się najmłodszymi podczas gdy rodzice będą ćwiczyć.

Komis odzieżowy

Komis odzieżowy jest biznesem, który można rozpatrywać dwojako. Jest to niewątpliwie biznes, który w każdym miejscu cieszy się ogromnym powodzeniem. To czy postawisz na komis działający na zasadach dyskontu czy na komis, który będzie przyjmował odzież wyłącznie od osób prywatnych a nie kilogramy odzieży używanej zza granicy, to zależy już tylko od Ciebie i od aktualnego zapotrzebowania społeczności zamieszkującej daną lokalizację. Warto jednak zadbać o to, by nie był to komis taki jakich jest już aktualnie setki na rynku. Możesz pokusić się o karty rabatowe, karty stałego klienta, dzień wielkich nowości, dzień wyprzedaży czy też transakcję wiązaną, która miałaby polegać na tym, że osoba zostawiająca swoją odzież w komisie zyskuje atrakcyjne rabaty na zakupy w nim, można też  raz w miesiącu urządzać losowania kart podarunkowych czy innych drobnych podarunków, które nie wątpliwie przyciągną klientów i sprawią, że poczują się oni ważni, wyjątkowi i docenieni.

Warsztat samochodowy

Warsztat samochodowy to propozycja najbardziej oczywista i banalna, ale i gwarantująca sukces i powodzenie. Jeżeli chcesz otworzyć biznes w małej miejscowości w której ciężko o mechanika i pomoc drogową to taka działalność będzie prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Jeżeli ktoś będzie miał do wyboru holowanie uszkodzonego samochodu do warsztatu oddalonego o kilkanaście kilometrów od miejsca zamieszkania a oddanie pojazdu do najbliższej stacji, to zdecydowanie wybierze tę drugą wygodniejszą i mnie czasochłonną opcję. Pamiętaj jednak, by upewnić się, czy w pobliżu nie ma już podobnej działalności, gdyż może być to sygnał do tego, że warto jeszcze raz przemyśleć ten wariant a także przeanalizować wszystkie za i przeciw.

 

Komentarze