Jaka rasa psa nie gubi sierści?

Jaka rasa psa nie gubi sierści? Jaka rasa psa nie gubi sierści? - fot. freepik.com

Jaka rasa psa nie gubi sierści?

 

Pies jest świetnym kompanem i przyjacielem człowieka. To zwierzę wyjątkowo zżywa się z właścicielem oraz jest nie bez powodu symbolem wierności. Wybierając takiego zwierzaka często kierujemy się różnymi czynnikami. Z pewnością jednym z nich może być kwestia linienia.

 

Jaka rasa psa nie gubi sierści? - hiszpański pies dowodny - fot. freepik.com

 

Czy rzeczywiście istnieją psy, które nie gubią sierści?

 

Na początku trzeba zwrócić uwagę na istotną kwestię. Psy mające sierść zawsze choć trochę linieją. Oczywiście są rasy, które robią to bardziej i wyraźniej, inne zdecydowanie mniej. Natomiast każda rasa posiadająca sierść lub włosy nawet w niewielkim stopniu będzie ją gubić.

 

Jakie psy gubią mało sierści?

 

Do psów gubiących niewiele sierści należą psy dowodne. Pochodzą one z Hiszpanii i Portugalii. Linieją w bardzo niewielkim stopniu. Są inteligentne i wierne w stosunku do właściciela. Ich owłosienie jest miękkie i kręcone.

 

Jaka rasa psa nie gubi sierści? - yorkshire terrier - fot. freepik.com

 

Kolejnym psem nie gubiącym sierści jest yorkshire terrier. Rasa ta ściślej mówiąc ma włosy. Yorkshire terrier to rasa bardzo żywiołowa, przyjazna oraz wesoła. Psy te gubią mało sierści, ale istotną kwestią jest to, że trzeba im odpowiednio przycinać włosy. Należy o tym pamiętać wybierając tego właśnie zwierzaka.

 

Jaka rasa psa nie gubi sierści? - maltańczyk - fot. freepik.com

 

Do psów w niewielkim stopniu liniejących należy też maltańczyk. Ten niewielki pies ważący około 4 kg, uznawany jest za psa tzw. hipoalergicznego. Trzeba pamiętać, iż mimo pielęgnacja tego psa nie jest trudna to ważne jest to, że wymaga on częstego czesania.

 

Jaka rasa psa nie gubi sierści? - nagi pies meksykański - fot. freepik.com

 

Do psów nie liniejących należą też psy, które nie mają sierści jakimi są choćby nagi pies peruwiański oraz nagi pies meksykański.

 

Istnieje wiele ras psów z którymi problem linienia praktycznie nie istnieje. Jeśli takiego szukamy, mamy z pewnością duży wybór.

Komentarze