Jaka rasa psa dla rodziny z dziećmi?

Jaka rasa psa dla rodziny z dziećmi? Jaka rasa psa dla rodziny z dziećmi? - fot. freepik.com

Jaka rasa psa dla rodziny z dziećmi?

 

Pies nigdy nie może być chwilowym kaprysem czy fanaberią. Trzeba pamiętać, że zwierzę zostanie z nami na dłuższy czas. Hodowcy nie lubią pytań odnośnie tego jaki pies jest odpowiedni dla dziecka. Dlatego, że dziecku pies może się znudzić. Nie wolno jednak przestać o niego dbać. Trzeba się nim opiekować i umieć to robić.

 

Jaka rasa psa dla rodziny z dziećmi? - terier szkocki - fot. freepik.com

 

Rasy psów, które są przyjacielskie wobec dzieci mogą towarzyszyć im już od najmłodszych lat. Wielu specjalistów (lekarzy, psychologów) zgodnie potwierdza, że pies ma bardzo dobry wpływ na rozwój dzieci. W związku z tym które psy są odpowiednie dla rodzin z dziećmi?

 

Jaka rasa psa dla rodziny z dziećmi? - nowofoundland - fot. freepik.com

 

Rasy psów odpowiednie dla rodzin z dziećmi to: berneński pies pasterski, nowofundland, bokser, beagle, owczarek podhalański, samojed, buldog francuski, boston terrier, whippet, irish soft coated wheaten terrier czy terrier szkocki. Wśród nich są jeszcze inne odpowiednie dla dzieci. Wszystkie rasy przed zakupem trzeba poznać, zasięgnąć wiedzy. Wybór powinien być świadomy. Zwierzę musi być odpowiednie dla nas, a my dla niego. Dlatego przed wyborem trzeba uzyskać odpowiednie informacje na temat psa.

 

Jaka rasa psa dla rodziny z dziećmi? - buldog francuski - fot. freepik.com

 

Pies jest świetnym kompanem zarówno dla dziecka jak i dorosłego. Jednakże ważne by poświęcić mu swój czas, zapewnić odpowiednie warunki oraz obdarzyć swoją opieką. Zwierzę potrafi to docenić. Zaprocentuje to z pewnością wielką przyjaźnią na lata.

 

Jaka rasa psa dla rodziny z dziećmi? - bokser - fot. freepik.com

Komentarze