Jaka rasa na pierwszego psa?

Jaka rasa na pierwszego psa? Jaka rasa na pierwszego psa? - fot. freepik.com

Jaka rasa na pierwszego psa?

 

Kiedy zdecydujemy się na posiadanie psa musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

Pies to przyjemność, ale i wyzwanie oraz duże obowiązki. Zwierzę to nie zabawka, a członek rodziny. I tak powinniśmy go traktować. Decydując się na niego bierzemy na siebie odpowiedzialność. Wybór musi być świadomy i przemyślany, ponieważ pies zostanie z nami na kilka bądź kilkanaście lat. Ważne jest to, by zgłębiać wiedzę odnośnie tego jak zajmować się psem.

 

Jaka rasa na pierwszego psa? - golden retriver - fot. freepik.com

 

Jakiego psa wybrać na początek?

 

Dokonując zakupu lub adopcji pierwszego psa powinniśmy wybrać takiego mającego nieskomplikowany charakter. Należy też zwrócić uwagę na warunki jakimi dysponujemy oraz na to, co możemy mu zaoferować. Nie należy zapominać o potrzebach psa.

Godnym zwrócenia uwagi jest golden retriever. Jest to posłuszny i uległy pies. Ponadto towarzyski i łagodny. Ma dużą zdolność do zapamiętywania, dzięki czemu łatwo się go uczy. Jednak nie można pozwalać mu na wszystko. Pies ten kipi energią, więc ważne by zapewniać mu dynamiczne spacery.

Ciekawym psem jest również springer spaniel angielski. Ten zwierzak jest bez przerwy zadowolony. Często macha ogonem. Jest bardzo spokojny i łagodny. Dodatkowo bardzo żywiołowy i mający dużo energii. Mocno przywiązuje się do ludzi. Jego zaletą jest to, że szybko się uczy. Dzięki temu łatwo go ułożyć.

 

Jaka rasa na pierwszego psa? - springer spaniel - fot. freepik.com

 

Podsumowując pies to wspaniała istota, która da nam z pewnością wiele radości. Natomiast wybór jakiego i czy w ogóle zdecydować się na psa powinien być przemyślany, świadomy i poparty odpowiednimi rozważaniami. W ten sposób unikniemy niespodzianek i przygotujemy się odpowiednio na zwierzaka. Ponadto będziemy się nim w pełni cieszyć.

Komentarze