Jaka rasa kota gubi najmniej sierści?

Jaka rasa kota gubi najmniej sierści? Jaka rasa kota gubi najmniej sierści? - fot. freepik.com

Jaka rasa kota gubi najmniej sierści?

 

Posiadanie kota nie gubiącego sierści dla wielu wielbicieli tychże zwierząt jest wręcz marzeniem. Nie trzeba po nim sprzątać, a bycie właścicielem takiego zwierzaka staje się dużo prostsze i przyjemniejsze. W związku z tym, które koty nie linieją? Jakiego więc wybrać?

 

Jaka rasa kota gubi najmniej sierści? - sfinks - fot. freepik.com

 

Najbardziej znaną rasą kota, która nie gubi sierści jest z pewnością sfinks. Kojarzony bardzo z Egiptem, głównie zaś z jego starożytną kulturą. Sfinksy nie tracą sierści, ponieważ jej po prostu nie mają. Nie każdemu z pewnością przypadną do gustu, jednakże jest to rasa, która bardzo przywiązuje się do domowników. Mają miękką skórę pokrytą bardzo delikatnym i drobnym futerkiem. Jest ono prawie niedostrzegalne. Takich włosów nie sposób znaleźć na żadnej powierzchni. Taki kot jest świetną opcją dla kogoś, kto nie lubi czyścić mebli po gubiącym sierść zwierzęciu.

 

Jaka rasa kota gubi najmniej sierści? - kot tonkijski - fot. freepik.com

 

Na uwagę wśród kotów nie liniejących zasługuje też kot tonkijski. Jest on krzyżówką kota burmańskiego i syjamskiego. Zwierzęta z tej rasy są przyjazne oraz bardzo śmiałe. Budowa jego jest orientalna z delikatnie zaokrągloną głową. Ma szeroko rozstawione uszy, oczy ma bardziej zaokrąglone niż tradycyjny kot orientalny. Jego futro jest krótkie, przylega do skóry. Sierść ich ma miękką i jedwabistą teksturę. Ciekawym faktem jest to, że koty te mają doskonałą pamięć. Zwierzak ten może okazać się wspaniałym przyjacielem na całe życie.

 

Jaka rasa kota gubi najmniej sierści? - cornish rex - fot. freepik.com

 

Kotem, który również nie gubi sierści jest cornish rex. Jest to oryginalna rasa, powstała w latach 50-tych XX wieku przez przypadek. Szylkretowa kotka Serena urodziła pięć kociąt. Cztery były tradycyjne, a piąty kocurek miał krótką, falującą sierść. Kiedy zwierzęta dorosły oprócz sierści zwierzak ten odróżniał się jeszcze smukłą i szczupłą sylwetką oraz miał nietoperzowate uszy. Postanowiono przedłużyć rasę i krzyżowano koty. W ten sposób powstał nie gubiący sierści Cornish rex.

 

Z pewnością koty, które nie gubią sierści mają swoje zalety. Można bez obaw brać je na kolana i nie musieć po nich sprzątać. Takie zwierzęta wydają się nam być bardziej egzotyczne, więc na pewno warto je poznać.

Komentarze