Co trzeba wiedzieć o tatuażach?

Co trzeba wiedzieć o tatuażach? Co trzeba wiedzieć o tatuażach?

Tatuaże postrzegamy często jako jeden ze środków do wyrażenia siebie. Oczywiście jest to tylko jeden z ich aspektów, a patrzenie tylko na niego sprawia, że zapominamy o innych, istotnych sprawach. Oto przedstawiamy więc pięć rzeczy, które warto wiedzieć o tatuażach, zanim zdecydujemy się na ich wykonanie.

Wykonanie tatuażu to zabieg

Dlatego nie tylko trzeba się do niego przygotować, ale i jego wykonanie może boleć. Warto zapoznać się z przeciwwskazaniami, aby upewnić się, że nie zaliczamy się do któryś z nich. Na dwa dni przed wykonaniem tatuażu nie możemy pić alkoholu; wskazane jest za to spożywanie rutyny, która zwiększa akceptację skóry na tusz. Po wykonaniu tatuażu musimy odpowiednio pielęgnować skórę, aby nie wdał się stan zapalny.

Tatuaż może… boleć!

Wiele osób zdziwionych jest w salonie tym, że wykonanie tatuażu trwa tak długo. Często jednak przyczyną jest szczególnie bolesne miejsce, które wybrano na tatuowanie. Do takich miejsc należą m.in. żebra czy pachy, czyli wszystkie miejsca o cieńszej skórze. Co ciekawe, lepszą akceptację na ból często wykazują… kobiety.

Pora roku jest istotna

Zwykle wybór pory roku na wykonanie tatuażu jest sprawą skomplikowaną. Z jednej strony lepiej unikać lata – pot i wysokie temperatury utrudniają proces gojenia, zaś tatuażu nie można wystawiać po zrobieniu na słońce. Z drugiej strony zimowe ubrania mogą obcierać podrażnioną skórę, powodując zaczerwienienia, ale i nieprzyjemny ból.

Tatuaż trzeba pielęgnować

I to praktycznie od pierwszych chwil, kiedy zostanie wykonany. Najpierw pielęgnacja jest istotna przede wszystkim dlatego, że skóra musi się zagoić – to da gwarancję ładnie utrzymanego i wyraźnego tatuażu. Potem pielęgnacja, zwłaszcza nawilżanie, zagwarantuje długotrwały, estetyczny wygląd tatuażu. Skórę trzeba też chronić przed nasłonecznieniem. 

Tatuażu trudno się pozbyć

Zdawać by się mogło, że w dobie zabiegów laserowych usunięcie tatuażu wcale nie jest takie trudne. Warto jednak, podejmując decyzję o jego wykonaniu, pamiętać, że jest to rzecz trwała. Często wykonanie zabiegów laserowych jest niemożliwe u danej osoby. Co więcej, zabiegi te pogarszają kondycję skóry i są… bardzo kosztowne.

Komentarze