Brak ochoty na współżycie u mężczyzn - przyczyny

Brak ochoty na współżycie u mężczyzn - przyczyny Brak ochoty na współżycie u mężczyzn - przyczyny

Brak ochoty na współżycie u mężczyzn – przyczyny

Brak ochoty na współżycie u mężczyzn może mieć kilka głównych przyczyn. Faktem jednak jest, iż nie należy się doszukiwać nie wiadomo czego, czasami główną przyczyną braku bliskości jest po prostu zwykłe ludzkie przemęczanie, które to przekłada się na brak ochoty nie tylko do miłosnych uniesień, ale i całej reszty codziennych obowiązków i czynności. Jeżeli więc sytuacja taka ma miejsce sporadycznie nie popadaj w paranoję, natomiast gdy ta niechęć w waszym związku pojawia się regularnie i długoterminowo musisz działać! Oto kilka najistotniejszych i najczęstszych przyczyn braku ochoty na współżycie u mężczyzny! 

Przepracowanie

Bardzo często brak ochoty na współżycie u mężczyzny jest spowodowany właśnie przepracowaniem. Jeżeli Twój mężczyzna ma obecnie w pracy dużo do zrobienia lub jego firma przechodzi kryzys lub atmosfera w jego miejscu pracy jest dość gęsta i mało pozytywna to automatycznie Twój partner zaczyna tracić ochotę dosłownie na wszystko. Jest wiecznie niezadowolony, pozbawiony uśmiechu, chęci do życia, narzeka na wszystko, nie potrafi cieszyć się z prostych codziennych rzeczy a także przestaje mieć ochotę na miłosne uniesienia z Tobą. Spokojnie, najprawdopodobniej jest to przejściowa sytuacja, która prędzej czy później się ustabilizuje na Twój facet zacznie powoli wracać do równowagi psychiczno-emocjonalnej. Reasumując – wszystko w bliższej lub dalszej przyszłości powinno wrócić do normy. Ty możesz jedynie starać się umilić mu ten ciężki okres np. dobrą kolacją lub wspólnym spacerem.

Problemy zdrowotne

Czasami u podłoża braku chęci na współżycie leżą intymne problemy zdrowotne mężczyzny. Jeżeli więc widzisz, że Twój partner ostatnio się od Ciebie oddalił a on sam wspomina, że ma jakieś rutynowe wizyty w służbie zdrowia oznacza to, że powinnaś się nieco dokładniej przyjrzeć tej sytuacji. Musisz pamiętać, że faceci nie potrafią i nie chcą mówić o swoich dolegliwościach zdrowotnych a jeżeli jeszcze dodatkowo schorzenie to dotyczy jego „męskości” to możesz być więcej niż pewna, że sam Ci o tym nie powie a jedynie da znak, który będzie pośrednio wskazywał na to, że z jego zdrowiem coś się dzieje. Pamiętaj tylko, by w tym swoim prywatnym śledztwie unikać gwałtownych i niedelikatnych posunięć, możesz w ten sposób jeszcze dodatkowo go do siebie zniechęcić a chyba nie o to Ci chodzi!

Inna na boku!

Niestety, czasami główną przyczyną braku bliskości w związku jest zdrada. Jest to zjawisko doskonale znane antropologom, socjologom, psychologom, psychiatrom i wszystkim tym, którzy zdecydowali się badać relacje międzyludzkie i aspekty interpersonalne. Czasami niechęć do zbliżeń bierze się z tego, że Twój mężczyzna znalazła sobie inną kobietę z którą planuje rozpocząć nowy etap w swoim życiu zaraz po tym jak postanowi zakończyć Waszą relację. Pamiętaj jednak, że czasami najgorsza prawda jest lepsza od najpiękniejszego kłamstwa i życia w iluzji. Dlatego też musisz zmierzyć się z tym, co przygotował dla Ciebie los, jeżeli faktycznie Twój mężczyzna postanowi odejść do innej, nie zatrzymuj go, nie był wart tak cennej i wartościowej kobiety jaką jesteś, nie zapominaj też o tym, że ciężko jest budować szczęście na czyimś nieszczęściu, słowa stare jak świat jednak prawdziwe do granic możliwości.

Komentarze