Jaką suszarkę do włosów wybrać? Cechy najlepszej suszarki

Jaką suszarkę do włosów wybrać? Cechy najlepszej suszarki Jaką suszarkę do włosów wybrać? Cechy najlepszej suszarki

Wybór suszarki do włosów powinien być podyktowany nie tylko jej designerskim wyglądem czy kieszonkową wielkością, ale także, a może przede wszystkim, jej właściwościami technicznymi. Decydując się na zakup suszarki do włosów, należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chcemy aby była ona wyposażona w funkcję pielęgnujące włosy, dzięki czemu jej codzienne użytkowanie nie będzie zbyt ingerencyjne dla włosów, ich kondycji czy ogólnej prezencji. Wyróżnia się kilka rodzajów suszarek, są suszarki do włosów do tzw. profesjonalnego użytku, te do użytku wyłącznie domowego oraz sprzęt stricte turystyczny. Przede wszystkim należy więc wybrać którąś z tych kategorii i od tego rozpocząć poszukiwania. Na co więc zwrócić uwagę kupując suszarkę do włosów? Oto kilka przydatnych wskazówek.

Siła tkwi w szczegółach

Wybierając suszarkę do włosów należy mieć na uwadze to, czy jej poszczególne części są ściągane, by można było ją wyczyścić czy też usunąć włosy, które przez przypadek zostaną wciągnięte do środka. Jeżeli suszarka do włosów, na którą się zdecydujemy okaże się być całkowicie zabudowana, bez możliwości ściągnięcia pojedynczych elementów, może być sprzętem nie praktycznym i krótkoterminowym. W momencie, gdy do środka suszarki dostanie się obcy obiekt, np. włos, istnieje duże ryzyko przepalania się urządzenia i w rezultacie sprzęt będzie nadawał się jedynie do wyrzucenia. W wyborze suszarki do włosów, należy kierować się także tym, czy np. jej rączka jest składana, w ten sposób będzie nam zdecydowanie lepiej ulokować ją w łazience. Kolejnym szczegółem, na który należy zwrócić uwagę, są przyciski włączające i wyłączające suszarkę. Muszą być przede wszystkim proste w użyciu, najlepiej aby były lekko wypukłe i posiadały powłokę, która zapobiegnie ślizganiu się palca. Ten szczegół jest niewątpliwie ważny, gdyż warunkuje nie tylko funkcjonalność, ale i wygodę w użytkowaniu suszarki do włosów.

Parametry techniczne

Większość z nas nie zwraca uwagi na moc suszarki do włosów. Na rynku dostępne jest kilka wariantów mocy, zaczynając od tych bardzo słabych, kończąc na wariantach naprawdę wysokich. Optymalną opcją jest wybór suszarki do włosów o mocy od 1600W do 2000W. Jest to parametr techniczny, który zagwarantuje nam satysfakcję z użytkowania oraz sprawi, że czas suszenia włosów będzie zdecydowanie krótszy. Należy także zwrócić uwagę na to, czy suszarka posiada regulacje temperatury oraz czy ma tzw. zimny nawiew. Kolejnym ważnym wariantem technicznym jest siła nawiewu. Jest to kwestia bezapelacyjnie ważna, gdyż to właśnie nawiew warunkuje wygląd fryzury oraz jej prezencję. Jeżeli więc suszarka posiada regulację siły nawiewu, to bez wątpienia będziemy w stanie wykonać z jej pomocą wiele wariantów stylizacji.

Jonizacja

Jonizacja jest niesamowicie ważną funkcją, którą posiada większość najnowszych modeli suszarek do włosów. Należy więc szukać sprzętu, który wyposażony jest w tzw. generator jonów ujemnych, dzięki temu włosy będą bardziej sprężyste, błyszczące, gładkie, lśniące i co najważniejsze nie będą się elektryzować i sprawiać wrażenie oklapniętych czy przetłuszczonych. Decydując się więc na zakup suszarki do włosów zwracajmy uwagę na fakt, czy posiada ona funkcję jonizacyjną i w jaki sposób można ją uruchomić.

Komentarze