Czy po 50 można zbudować masę mięśniową?

Czy po 50 można zbudować masę mięśniową? Czy po 50 można zbudować masę mięśniową?

Wiele osób po ukończeniu 50 roku życia zaczyna poważnie myśleć o aktywności fizycznej. Basen, siłownia - to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu, ale też poprawę kondycji. Czy po 50 można zbudować masę mięśniową? Oczywiście, że tak! Podpowiadamy jak!

Budowa masy mięśniowej po 50 roku życia - małymi krokami do celu…

Nie od razu Rzym zbudowano - mówi słynne przysłowie. Ma ono znakomite przełożenie do ćwiczeń na siłowni po 50-tce. Zaczynając treningi należy przede wszystkim mierzyć siły na zamiary. Wsłuchaj się w to, co mówi Twój organizm. Ćwicz na miarę możliwości, jakie Tobie daje. Zaczynaj od krótkich, delikatnych treningów - jeden, dwa razy w tygodniu. Z czasem możesz liczbę tą zwiększać. Uważaj przede wszystkim z ciężarami. Podnoś tylko tyle ile możesz. Nie szarżuj. Na siłowni ćwiczysz dla własnego zdrowia, dobrego samopoczucia - uwierz, nie musisz z nikim rywalizować. Lepiej wykonać więcej serii niż się przeciążyć.

Siłownia po 50 roku życia - pamiętaj o rozgrzewce i rozciąganiu po treningu!

Pamiętaj, że rozgrzewka jest niezbędna przed głównym treningiem. Rower, bieżnia, steper. To właściwie przygotuje Twoje mięśnie i stawy i unikniesz, dzięki temu kontuzji. Krótka rozgrzewka 10, 20 minut jest koniecznością! Po treningu rozciągaj poszczególne partie mięśni. Sam trening - to też nie wszystko. Warto pomyśleć o zbilansowanej diecie, która dostarczy organizmowi niezbędnych minerałów i wartości. Regularność posiłków i nawadnianie organizmu jest niezbędne. Warto mieć pod ręką butelkę z wodą również w trakcie treningu.

Trening na siłowni po 50 roku życia. Ćwicz odpowiedzialnie z trenerem personalnym!

Zaczynasz treningi na siłowni po 50 roku życia? Nie ryzykuj kontuzji i złego samopoczucia? Ćwicz pod okiem eksperta! Trener personalny dostosowuje przebieg treningu do Twojego stanu zdrowia, oczekiwań, celu jaki chcesz osiągnąć przez treningi i możliwości organizmu. Dużą popularnością cieszą się treningi medyczne. Trener indywidualny zazwyczaj prosi najpierw o wykonanie kompletu podstawowych badań (morfologia). Na ich podstawie dostosowuje trening do możliwości organizmu. Trenerzy indywidualni motywują, pilnują prawidłowego przebiegu treningu, korygują w przypadku niewłaściwego wykonywania jakiegoś ćwiczenia. To bezcenna pomoc i wsparcie! Ćwicz po 50-tce - ciesz się witalnością, świetnym samopoczuciem, dobrym zdrowiem.

Komentarze