Zwyczaje i obrzędy weselne, których nie może zabraknąć na Twoim weselu

Zwyczaje i obrzędy weselne, których nie może zabraknąć na Twoim weselu Zwyczaje i obrzędy weselne, których nie może zabraknąć na Twoim weselu

Każdy ślub i wesele organizowane są według indywidualnych pomysłów Młodej Pary. Począwszy od wyglądu strojów, poprzez wystrój sali weselnej, na klimacie wesela kończąc, każde tego typu przyjęcie jest niezwykłe. Jednak pewne kwestie obecne na weselach są tak głęboko zakorzenione kulturowo, że bez względu na ogólną konwencję wesela, powinny się na nim znaleźć. Jakie zwyczaje i obrzędy królują najczęściej?

Najpopularniejsze zwyczaje i obrzędy, które muszą znaleźć się na Twoim weselu

Jednym z absolutnie podstawowych zwyczajów, praktykowanych na każdym ślubie kościelnym, jest błogosławieństwo Pary Młodej przez rodziców obojga narzeczonych. W domu Panny Młodej zbiera się rodzina i goście, a rodzice udzielają im błogosławieństwa na nową drogę życia. Drugim szeroko praktykowanym zwyczajem jest orszak weselny.

Dziś najczęściej jest to kolumna samochodów, którą otwiera pojazd z Parą Młodą, za którym jadą rodzice, świadkowie i pozostali goście weselni. Kolejnym chętnie praktykowanym zwyczajem jest obsypywanie Pary Młodej ryżem, grosikami lub płatkami kwiatów na szczęście, po wyjściu z kościoła lub Urzędu Stanu Cywilnego, co ma przynieść szczęście.

Komentarze