Oryginalne prezenty dla gości weselnych

Oryginalne prezenty dla gości weselnych Oryginalne prezenty dla gości weselnych

W czasie zabawy weselnej para młoda obdarowuje swoich rodziców – w podzięce za życie i wychowanie – jakimś upominkiem, który będzie można później ustawić na półce, albo skonsumować ze smakiem. Zwykle to pierwsze – ponieważ ma to być pamiątka po ów uroczystym dniu! Ale kiedy poszczególni goście wychodzą, również utarł się zwyczaj wręczania im jakiegoś drobiazgu weselnego – dotąd najczęściej były to kawałki weselnych ciast. Teraz jednakże pojawiło się i wiele innych pomysłów na podobne podarki – jakie są najciekawsze? 

1. Słodkie podziękowanie!

Nie trzeba wręczać ciasta, żeby ofiarować gościom coś słodkiego! I by później słodko pamiętali parę młodą oraz dzień ich zaślubin. Popularne są na przykład dżemiki, miód czy konfitury z wydrukowaną datą ślubu i imionami nowożeńców na nalepce. W przeróżnych kufereczkach, pudełkach w kształcie krzeseł, pana młodego, panny młodej, słoiczkach czy saszetkach można też wręczać na przykład pomadki, żelki, kolorowe makaroniki, lizaki, owoce w czekoladzie, albo pierniczki.

2. Nie tylko słodycze są pyszne!

W wymienionych wcześniej pudełeczkach czy saszetkach można też wręczyć gościom nieco inne prezenty – mini alkohole, orientalne kawy, herbaty o oryginalnym smaku, a nawet takie przysmaki jak chałwa! Wszystko zależy od młodej pary, ich gustów i kulinarnych preferencji!

3.Coś na wieczną pamiątkę!

Równie wielkim zainteresowaniem cieszą się przedmioty, które powinny wylądować na półce – i w związku z tym będą o wiele solidniejszą pamiątką, która przetrwa lata! Mogą to być różnorakie figurki, nawet te wykonane z modeliny, zdjęcie młodej pary (na przykład w szkle), zapachowe świece, a nawet rośliny! Na każdej takiej pamiątce powinna być wypisana data zaślubin oraz imiona pary młodej, więc na nalepce na kwiatku można dopisać „Niech nasza miłość rośnie razem z nim”. To dopiero zobowiązuje gości do pielęgnacji! Będą dbali o roślinę jak o największy skarb, a sam jej widok będzie wspaniałą pamiątką!

Komentarze