O czym pamiętać w dniu ślubu?

O czym pamiętać w dniu ślubu? O czym pamiętać w dniu ślubu?

Dzień ślubu to jeden z najważniejszych dni w życiu. Jest przy tym wyjątkowo długi i wymagający – cały czas jest bardzo intensywnie, musimy funkcjonować na najwyższych obrotach, a przy tym często ciąży na nas presja, żeby wszystko wypadło perfekcyjnie. O czym pamiętać, aby mimo wszystko był to udany dla nas czas?

1. Poranny relaks

Po wstaniu z łóżka weźcie długi, relaksujący prysznic, a nawet kąpiel. Warto znaleźć chwilę na medytację albo przejść się na poranny spacer. W ten sposób zaczniecie dzień nie w nerwach, a w zrelaksowanej atmosferze.

2. Pamiętajcie o jedzeniu

Pod żadnym pozorem nie zapomnijcie o lekkim, ale sycącym śniadaniu. Potem zjedzcie drugie śniadanie, a jeśli czas pozwoli – także małą wersję obiadu. Weselny obiad wypada zwykle później niż zwyczajny posiłek. Nie możecie pozwolić na to, żebyście byli głodni – nawet, jeśli nie będziecie odczuwać głodu, warto zabrać do samochodu czy torebki świadkowej jakąś przekąskę. Trzeba w końcu przygotować żołądek na sporą ilość weselnego alkoholu...

3. Pijcie wodę

Nie tylko w dniu ślubu, ale każdego dnia :) Woda doskonale oczyszcza organizm, poprawia stan naszej cery, chroni przed odwodnieniem i omdleniami. Koniecznie weźcie butelkę do weselnego auta.

4. Trzymajcie rękę na pulsie

Nie chodzi o to, żebyście to wy odpowiadali za załatwienia – co to, to nie. W dniu ślubu wszelkie obowiązki powinni za was przejąć świadkowie, rodzice i najbliżsi znajomi. Z odpowiednim wyprzedzeniem przygotujcie listę zadań i przypiszcie im osoby, którym zostaną one powierzone. W dniu zero proście jedynie o meldunki (np. na telefon świadkowej) – to zapewni wam poczucie, że wszystko przebiega pod kontrolą.

5. Zajmijcie się samymi przyjemnymi obowiązkami

Niestety nie zostaniecie wyręczeni we wszystkim – część rzeczy będziecie musieli wykonać sami. Nie są to jednak kroki wymagające wiele wysiłku, a raczej rutynowe czynności albo przygotowania, które pomogą wam się zrelaksować. Naładujcie telefony, przyszykujcie dodatki, powierzcie się fryzjerom i makijażystce, spakujcie do samochodu wszystkie niezbędne rzeczy (obrączki, dokumenty, wódkę, cukierki, niezbędnik panny młodej). Podwykonawców najlepiej opłacić z wyprzedzeniem lub później, żeby w dniu ślubu nie zawracać sobie tym głowy.

6. Znajdźcie chwilę dla siebie

Zarówno dla siebie samych, jak i dla nowo poślubionego partnera. Jasne, że trzeba zamienić z każdym gościem kilka słów i poświęcić rodzinie trochę uwagi, ale to w końcu wasz wielki dzień – postarajcie się więc o to, żeby chociaż momentami było intymnie i romantycznie.

7. Nie przejmujcie się!

Każdy marzy o idealnym ślubie niczym z bajki, a jednak rzadko która ceremonia obchodzi się bez żadnej wpadki. Jeśli coś nie wyjdzie – głowa do góry, bawcie się dalej. Dzień ślubu to nie pora na zmartwienia!

Ponadto:

- nie zmieniajcie diety i nie stosujcie żadnych substancji odstresowujących,

- nie spóźniajcie się, ale i nie przychodźcie nigdzie z ogromnym zapasem czasu,

- trzymajcie kwiaty nisko, wyprostujcie się i uśmiechajcie się do zdjęć – w końcu fotograf zrobi je tylko raz!

Komentarze