Jakie kwiaty w czerwcu do ślubu? Kwiaty na ślub w czerwcu

Jakie kwiaty w czerwcu do ślubu? Kwiaty na ślub w czerwcu Jakie kwiaty w czerwcu do ślubu? Kwiaty na ślub w czerwcu

Ślub w czerwcu jest doskonałym pomysłem dla tych, którzy cenią sobie budzącą się do życia przyrodę. Jest to niewątpliwie miesiąc w którym bardzo dużo par decyduje się zawrzeć związek małżeński. Ciepło, słońce, długie dni i ciepłe noce – to wszystko skutkuje tym, że czerwiec jest prawdziwie pożądaną porą na wypowiedzenie tego najważniejszego „tak” w życiu. Z czego więc powinny składać się bukiety panny młodej? Na jakie kwiaty stawiać biorąc pod uwagę ślubną dekorację czerwcową? Jakie kwiaty w czerwcu do ślubu?  Kwiaty na ślub w czerwcu  lista kwiatów, których w czerwcu na pewno nie zabraknie:

  • maki,
  • gipsówka,
  • nasturcja,
  • piwonie,
  • lilie,
  • róże,
  • fiołki,
  • stokrotki,
  • eustoma,
  • niezapominajki.

Przyjrzyjmy się teraz propozycją, które powinny być prawdziwym czerwcowym must have!

Gipsówka - Nic tak pięknie nie uzupełni bukietu ślubnego jak zwykła prosta gipsówka. Jest to propozycja zarówno dla tych, którzy nie chcą wydać milionów na bukiet jak i dla tych, którzy cenią sobie precyzję i dopracowanie bukietu w każdym calu. Gipsówka to nic innego jak roślina z rodziny goździkowatych, której cechą charakterystyczną jest ogromna ilość kwiatów, które potrafią być naprawdę niezliczone. Niektóre panny młode decydują się na bukiet tylko i wyłącznie z gipsówek, wygląda on romantycznie i lekko a dodatkowo kosztuje naprawdę grosze!

Kwiaty do ślubu w czerwcu - Gipsówka z różami  - fot. freepik.com


Piwonie - Nie ma chyba bardziej romantycznych i zmysłowych kwiatów od piwonii. Jest to niewątpliwie jedna z droższych propozycji bukietowych jednak trzeba przyznać, że prezentują się eterycznie, elegancko i niesamowicie kobieco. Idealnie będą pasować do sukni ślubnych w stylu księżniczek lub litery A. Piwonie swoim wyglądem przypominają nieco lekką białą chmurkę, która w połączeniu np. z eustomą i gipsówką daję wspaniałą idealnie współgrającą całość.

Kwiaty do ślubu w czerwcu - Piwonie  - fot. freepik.com


Stokrotki - Ostatnio stokrotki odeszły nieco w zapomnienie. Jednak ich czas wcale nie przeminął. Okazuje się, że wiele panien młodych, szczególnie tych pragnących ślubu w stylu boho, ponownie decyduje się na stokrotki, które wyglądają w bukiecie lekko, kobieco i prosto. Stokrotki są także doskonałą alternatywną, dla panien młodych, które w swojej ślubnej stylizacji kierują się głównie prostotą.

Róże - Róże są absolutnym must have ślubnym. Niektóre panny młode łączą czerwone róże z białymi, inne stawiają na czystą biel, jeszcze inne wolą różowe róże z bogato zdobioną np. cyrkoniami otoczką. Tak naprawdę na jakie róże byś się nie zdecydowała, masz pewność, że będą one wyglądały oszałamiająco. Róże to zawsze idealny pomysł dla każdej panny młodej!

Kwiaty do ślubu w czerwcu - róże - fot. freepik.com

Komentarze