7 błędów, które mogą zrujnować Wasz ślub i wesele

7 błędów, które mogą zrujnować Wasz ślub i wesele 7 błędów, które mogą zrujnować Wasz ślub i wesele

Organizacja ślubu i wesela wiąże się z ogromnym stresem. Para Młoda znajduje się w centrum uwagi, więc musi przywiązywać szczególną uwagę do tego, co mówi i robi, a także na co daje przyzwolenie. Oto 7 wpadek, których należy się szczególnie wystrzegać – mogą one doszczętnie zrujnować Wasz ślub i wesele.

1. Zaproszenie kogoś bez osoby towarzyszącej

Jasne – Para Młoda chce zaoszczędzić, więc jeśli nie zna partnera lub partnerki, woli zaprosić jedną osobę zamiast dwóch. Jest to do przyjęcia, o ile nie funkcjonuje w sposób wybiórczy. Zapraszanie kogoś bez osoby towarzyszącej, jeśli inni przychodzą z kimś, to ogromny nietakt. Nawet jeśli ktoś jest singlem, powinno się mu wręczyć podwójne zaproszenie – siedzenie przez całą uroczystość samemu przy stole nie rysuje się zbytnio zachęcająco.

2. Winietki z napisem „osoba towarzysząca”

O ile na zaproszeniu taka formułka jeszcze przejdzie, podobny napis na winietce jest jak policzek w twarz. Między potwierdzeniem obecności przez poszczególnych gości a przygotowaniem winietek mamy dość dużo czasu, żeby poznać nazwiska osób towarzyszących.

3. Liczenie kopert podczas wesela

Świeżo upieczone małżeństwo wymykające się z wesela, żeby przeliczyć pieniądze – to dopiero faux pas! Jednocześnie z relacji gości wynika, że takie ekscesy zdarzają się na porządku dziennym, a Para Młoda nawet się z tym specjalnie nie kryje. Tak, jakby chodziło im tylko o jedno...

4. Zboczone zabawy

Przebieg oczepin to coś, co trzeba koniecznie ustalić z zespołem, DJ-em czy wodzirejem z odpowiednim wyprzedzeniem. Wszelkie zabawy z podtekstem seksualnym są zwykle na tak niskim poziomie, że nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać. Obserwowanie pijanych gości, którzy koncentrują się na podwijaniu spódnic i operacjach w okolicach rozporków, to żenada w najczystszej postaci.

5. Wciąganie gości do zabawy mimo ich woli

Nie każdy jest ekstrawertykiem, podobnie jak nie każdy jest akurat w nastroju – czasem wolimy po prostu usiąść, odpocząć i w spokoju popatrzeć. Kiedy wtedy ktoś łapie nas za rękę i ciągnie siłą na środek sali, raczej nie czujemy się uszczęśliwieni...

6. Pijany Pan Młody/ pijana Pani Młoda

Chyba nie ma nic gorszego, niż Panna Młoda śpiąca na stole z otwartą buzią albo Pan Młody odstawiający erotyczny taniec i flirtujący w najlepsze z kelnerkami.

7. Wychodzenie z własnego wesela

Niegdyś Państwo Młodzi wychodzili z wesela na sesję zdjęciową, pozostawiając wtedy gości samym sobie. Na szczęście dziś podobne zachowania odbierane są jako nietakt. W końcu opuszczając własne wesele na minimum trzy godziny nie okazuje się przybyłym zbyt wiele szacunku. Jeszcze gorsze jest wymykanie się Państwa Młodych bez żadnego słowa pożegnania. Nowożeńcy powinni opuścić salę jako ostatni, a nie ulatniać się „po angielsku”.

Komentarze