Jaki pies dla starszej osoby?

Jaki pies dla starszej osoby? Jaki pies dla starszej osoby?

Osoba starsza tak jak inna potrzebuje towarzystwa czworonoga. Pies to prawdziwa radość. Dla osoby starszej powinien on nie być dużej wielkości, a wręcz przeciwnie. Babcia bądź dziadek z pewnością potrzebują spokoju więc cichy, posłuszny pies będzie dla nich strzałem w dziesiątkę. Zastanawiałaś się kiedykolwiek jaka rasa psa będzie najlepsza dla osoby starszej? Oto 5 najbardziej powszechnych ras, które z pewnością idealnie sprawdzą się w kontaktach z osobami starszymi. Jaki pies dla starszej osoby? 

Jamnik

Ta rasa jest najczęściej wybierana przez osoby starsze, pomimo, że ich charakter pozostawia wiele do życzenia. Jamniki bardzo często bywają krzykliwe, lubią szczekać i ciężko jest ich uspokoić. Z racji, iż rasa ta uwielbia ruch idealnie sprawdzi się u boku osoby starszej, która uwielbia przechadzki i długie spacery. Najbardziej rozsądnym rodzajem jamnika dla osoby starszej będzie jamnik miniaturowy.

Pies dla osoby starszej  - jamnik - fot. freepik.com


Bolończyk

Bardzo wesoła i okazująca dużo miłości i czułości rasa. Bolończyk uwielbia przebywać z człowiekiem i nie wymaga dużej ilości ruchu. Lubi dzieci i nie przeszkadzają mu w domu inne zwierzęta. Jedynym wymogiem są częstsze wizyty u fryzjera, ponieważ jego sierść dość szybko rośnie i wymaga ciągłej pielęgnacji.

Bolończyk jako pies dla osoby starszej - fot. freepik.com


Mops

Bardzo spokojna rasa, która charakteryzuje się posłuszeństwem. Lubi spacery, ale nie jest typem biegacza. Jedynym problemem są występujące problemy zdrowotne, zwłaszcza na starość.

Pies dla osoby starszej - mops - fot. freepik.com


Cocker spaniel

Cocker spaniel to rasa, która uwielbia zabawy i nigdy nie lubi być sama. Poświęcanie mu czasu jest dla niego najlepszym przekazaniem miłości. Jeżeli lubisz długie wędrówki to koniecznie zdecyduj się na tą rasę. Cocker spaniel preferuje długie spacery i czas spędzony na powietrzu.

Cocker spaniel - pies dla osoby starszej - fot. freepik.com


Chow chow

Dla miłośników psów średniej wielkości idealną rasą będzie chow chow. Rasa charakteryzuje się piękną sierścią, która wymaga systematycznej pielęgnacji, ale nie jest kłopotliwa. Każda osoba w starszym wieku powinna sobie z nią poradzić bez większego problemu.

Jaki pies dla osoby starszej? Chow chow - fot. freepik.com

Komentarze