Jaki kot dla starszej osoby. - Kot dla starszej osoby.

Jaki kot dla starszej osoby. - Kot dla starszej osoby. Jaki kot dla starszej osoby. - Kot dla starszej osoby.

Kot dla osoby starszej, nie tylko samotnej jest naprawdę świetnym pomysłem. Jak wiadomo opieka nad nim nie sprawia tyle kłopotu co nad psem i z reguły jest dużo łatwiejsza. Każdy właściciel kota wie, że ma on zawsze swoje humory. Dlatego też starsza osoba decydując się na kota tak jak przy wyborze psa powinna przygarnąć rasę, która nie będzie, aż tak kłopotliwa. Jaki kot dla seniora? Oto kilka ras, które idealnie sprawdzą się przy osobie starszej.

Sfinks

Kot rasy sfinks nie jest pluszowym przyjacielem, a wręcz przeciwnie jest zupełnie pozbawiony sierści. Dla osoby starszej jest to plus, ponieważ nie musi ciągle sprzątać po nim wypadającej sierści. Pomimo groźnego wyglądu nie zachowuje się tak jak wygląda, a wręcz przeciwnie. Sfinksy to idealne towarzysze i przyjaciele osób starszych. Przebywanie ze starszym opiekunem na kolanach z pewnością sprawi, że poczują ciepło jakie daje sierść, której nigdy nie mieli.

Maine coon

Dość duże koty, które swoją przyjaźnią są w stanie obdarzyć każdego. Niektóre z nich potrafią ważyć nawet do 15 kilogramów. Rasa ta nie do końca lubi samotne wędrówki na zewnątrz. Większość z nich woli przebywać w domu razem z swoim właścicielem. Ich długa sierść wymaga jednak dużo większej pielęgnacji, niż sierść innych kotów. Decydując się na Maine coon trzeba być świadomym, że wyczesywanie sierści jest konieczne co kilka dni, aby pozbyć się wszelkich kołtunów.

Jaki kot dla seniora? - fot. freepik.com


Ragdoll

Rasa ta jest wyjątkowo łagodna w stosunku dla ludzi jak i dla zwierząt. Nie wykazują żadnych agresji dlatego nie ma co liczyć na to, że będzie on łapał myszy bądź inne gryzonie. Jest bardzo przyjacielski i od swojego właściciela najbardziej oczekuje stałego kontaktu. Pielęgnacja sierści nie jest zbyt skomplikowana.

Kot dla starszej osoby - fot. freepik.com

Komentarze