Co robić w domu jak pada deszcz?

Co robić w domu jak pada deszcz? Co robić w domu jak pada deszcz?

Deszcz potrafi pokrzyżować plany na rowerową wycieczkę czy spacer po mieście. Pozostaje tylko siedzieć w domu i się nudzić. To jednak tylko pozory, bo gdy pada deszcz, można w domu robić dużo ciekawych rzeczy.

Gry planszowe

Do większości gier planszowych wystarczą trzy osoby. Nudne, deszczowe popołudnie łatwo można zmienić w ciekawe przeżycie. Wystarczy dobra gra i coś smacznego do jedzenia. Jeśli nie uda się zebrać trzech uczestników, można stworzyć własną grę. Dziecko może zaprojektować ją i rozrysować na kartonie planszę, a następnie dodać własne pionki i samodzielnie ulepioną kostkę.

Domowe SPA

Ten punkt sprawdzi się raczej w przypadku kobiet. Gdy na zewnątrz leje i nie uda się wyjść z domu, można zostać w środku i stworzyć domowe SPA. Zadbaj o włosy, stwórz maseczki własnego pomysłu i wykonaj peeling całego ciała. To też świetny czas na aromatyczną kąpiel przy świecach.

​​​​​​​​​​​​​​Domowe porządki: oddawanie i zarabianie

Zwykle pewnie nie masz na to czasu. Jeśli jednak i tak pada, zabaw się w porządki. Znajdź przedmioty, które będzie się dało oddać lub sprzedać. Jeśli jesteś sama, możesz poszukać nienoszonych ubrań, zacerować je lub wyprać, zrobić im zdjęcia i wystawić na internetowe aukcje. Jeśli masz w domu dzieci, poszukajcie zabawek, które nie są już w użyciu i zastanówcie się, czy da się je oddać komuś, kto ich potrzebuje. To okazja do zarobku, nauka życzliwości i satysfakcja z pozbycia się zawadzających gratów w jednym.

​​​​​​​Zainspiruj się deszczem

Deszcz jako wróg? Niekoniecznie! Ubierz dzieci w kalosze i wyślij je przed dom, by puszczały łódki po strumyku. Mogą też postawić na parapecie pojemnik z wodą i puszczać po niej łódeczki z łupinek od orzechów. Spadające do wody krople będą odgrywały rolę sztormu.

Nastolatek lub młody dorosły może w inny sposób zainspirować się deszczem. W końcu ile powieści rozpoczyna się od tego, że o szyby bębniły krople, gdy zaczęła się wielka przygoda... Jeśli masz kartkę i długopis, możesz napisać własne opowiadanie lub książkę tego typu. O szyby bębniły krople wody, gdy...co było dalej? Alternatywa wersja tej samej zabawy, do wykorzystania w większym gronie: każdy dodaje do historii kolejne zdanie i tak wspólnie tworzymy opowieść.

Komentarze