Brak czułości w ciąży - Brak wsparcia partnera w ciąży

Brak czułości w ciąży - Brak wsparcia partnera w ciąży Brak czułości w ciąży - Brak wsparcia partnera w ciąży

Brak czułości jest jednym z najczęstszych problemów w relacji dwojga kochających się osób. Dotyka on zazwyczaj pary z długoletnim stażem, które z czasem po prostu gdzieś po drodze zatraciły radość i chęć pielęgnowania więzi, inaczej rzecz ujmując, popadły w jakże niebezpieczną i zgubną dla związku rutynę. Drugą grupę stanowią pary, które oczekują na przyjście na świat swojego pierwszego potomka i to właśnie na nich skupimy się nieco bardziej. Co jest przyczyną braku czułości w związku, czy brak czułości zawsze oznacza brak wsparcia? Oto kilka powodów, mówiących o tym, dlaczego w tak magicznym czasie jakim jest ciąża, Ty nie możesz liczyć na wsparcie i czułość ze strony swojego partnera!

Brak czułości w ciąży, a lęk przed nowym

Bardzo często przyczyną wyżej opisanego stanu rzeczy jest po prostu lęk. Mężczyźni na nowe sytuacje reagują zazwyczaj pewnym wycofaniem i dystansem. Chcą oni stopniowo poznawać to co nowe i tak bardzo dla nich jeszcze obce. Dlatego też Twój facet może potrzebować nieco więcej czasu by oswoić się z myślą, że zostanie tatą a także że będzie musiał stać się odpowiedzialną i twardo stąpającą po ziemi głową rodziny. Tak więc przyczyną braku czułości, bliskości i wsparcia może być po prostu lęk przed nową rzeczywistością.

Brak wsparcia partnera w ciąży - fot. freepik.com

 

Strach przed zrobieniem krzywdy

Czasami mężczyźni myślą, że kobiety to kruche i delikatne istoty, które częściej niż oni mogą ulec „uszkodzeniu”. Jeżeli jeszcze dodatkowo kobieta nosi pod sercem drugie życie to mężczyzna po prostu boi się jej dotknąć, by nie zrobić jej krzywdy. Niekiedy więc brak czułości czy też wsparcia może wynikać głównie z tego, że facet boi się, iż swoim zachowaniem może zrobić krzywdę Tobie lub dziecku. Pokaż mu więc, że ciąża to nie choroba, nie masz złamanej ręki czy nogi, po prostu spodziewasz się dziecka, ale wcale nie oznacza to, że on nie może Cię dotknąć, pocałować czy przytulić – wręcz przeciwnie, powinien to robić dwa razy częściej!  

Niedojrzałość, a brak wsparcia partnera w ciąży 

Niestety bywa i tak, że główną przyczyną braku zrozumienia, czułości czy wsparcia jest po prostu niedojrzałość Twojego partnera. Jeżeli widzisz, że mimo Twoim próśb on nadal reaguje na Ciebie w sposób lekceważący, możesz być pewna, ten facet najzwyczajniej w świecie nie dorósł jeszcze do tak odpowiedzialnej i trudnej roli jaką jest rodzicielstwo.

 

Komentarze