Wykaz programów plus - jakie programy wprowadził rząd?

Wykaz programów plus - jakie programy wprowadził rząd? Wykaz programów plus - jakie programy wprowadził rząd?

Kilka lat temu polska polityczna społeczna przeżyła niemalże rewolucję. Wszystko za sprawą programów „z plusem”. Ich ilość, ku zaskoczeniu wielu - nieustannie rośnie. Wszystko zaczęło się od słynnego 500 plus na pierwsze dziecko. Ten program wpłynął nie tylko na stan portfeli Polaków, ale również na całą polską politykę. Cieszący się dużą akceptacją społeczeństwa program zmotywował polityków do... wprowadzania kolejnych tego typu programów. Jak to w polityce bywa - pomysł ma zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników. Tym razem nie będziemy skupiać się na argumentach obydwu stron, a jedynie na wyszczególnieniu „programów z plusem” - może i jest ich tylko kilka, jednak mówi się o nich tak często w różnych wersjach, że czasami można stracić rachubę. A tu przecież chodzi o nasze pieniądze! Oto one - programy z plusem.

Najpierw był wspomniany już program 500 plus na pierwsze dziecko. Świadczenie było wypłacane również na kolejne dzieci, ale tylko w przypadku niskiego dochodu rodziny. Sytuacja zmieniła się w 2019 roku. Teraz program 500 plus dotyczy każdego dziecka w Polsce. Rodzice otrzymują 500 złotych na wszystkie swoje pociechy - niezależnie od dochodu w rodzinie. To największy i najważniejszy program z plusem.

Pozostałe programy to: 300 Plus - trzysta złotych wypłacane raz w roku na wyprawkę szkolną). Mieszkanie Plus - rządowy program budowy mieszkań. Również ogromny projekt, jednak wciąż będący w fazie realizacji. Mama 4 Plus - pomoc dla kobiet, które wychowały co najmniej czwórkę dzieci. Jak widać - programów z plusem jest co najmniej kilka - i bardzo prawdopodobne, że będzie ich więcej.

Komentarze