500 plus na pierwsze dziecko w 2019 - co musisz wiedzieć 500+?

500 plus na pierwsze dziecko w 2019 - co musisz wiedzieć 500+? 500 plus na pierwsze dziecko w 2019 - co musisz wiedzieć 500+?

500 plus to program, który wstrząsnął polską opinią publiczną. Wydawało się, że będzie to po prostu kolejny program społeczny, który nie wywoła w Polsce większego poruszenia. Okazało się, że nie tylko był szeroko omawiany na samym początku swojego istnienia, ale do dzisiaj budzi wiele emocji.

Zostawiając z boku dyskusje między zwolennikami i przeciwnikami 500+ - wygląda na to, że program doczeka się swojego rozszerzenia. Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział podczas konwencji swojej partii, że w życie wejdzie świadczenie 500 plus na pierwsze dziecko. W tej sytuacji pojawiają się dwa ważne pytania - kiedy 500 plus na pierwsze dziecko i jak złożyć wniosek o 500 plus na pierwsze dziecko?

Od kiedy 500 plus na pierwsze dziecko - terminy

Do tej pory program 500+ był przyznawany wszystkim rodzinom na drugie i każde kolejne dziecko oraz najuboższym rodzinom na wszystkie dzieci. W połowie tego roku nadejdzie koniec tego podziału. Od 1 lipca 2019 roku świadczenie 500+ będzie dotyczyło każdego dziecka, niezależnie od finansowej sytuacji rodziny. Bardzo ważna jest to kiedy złożyć wniosek o 500 plus na pierwsze dziecko. Należy to zrobić od 1 lipca 2019 do 30 września 2019.

UWAGA! Jeżeli ktoś przegapi ten termin i złoży wniosek później, to świadczenie będzie wypłacane od momentu złożenia wniosku - nie będzie wyrównania za przegapione miesiące. W tej sytuacji trzeba zwrócić szczególną uwagę, by nie przegapić tego terminu - w końcu chodzi tutaj o stan naszych portfeli. Kolejną ważna kwestia to sposób złożenia wniosku. Od 1 lipca można to zrobić jedynie drogą elektroniczną, od 1 sierpnia - metodą tradycyjną. Według zapowiedzi rządu - wypłata świadczenia nastąpi najpóźniej w ostatnim dniu października.

Komentarze