Kiedy odbędą się wybory prezydenckie w Polsce

Kiedy odbędą się wybory prezydenckie w Polsce Kiedy odbędą się wybory prezydenckie w Polsce

Polski maraton wyborczy rozpoczął się na dobre. Od końca poprzedniego, 2018 roku trwa niezwykle interesujący okres polityczny. Właściwie co pół roku wypadają wybory. Tym samym - można powiedzieć, że kampania wyborcza trwa właściwie cały czas. Politycy nieustannie muszą zabiegać o naszą uwagę, ponieważ każda kampania wyborcza wpływa nie tylko na wynik wyborów których bezpośrednio dotyczy, ale również kolejnych, które mają miejsce co kilka miesięcy.

Sporo osób zadaje sobie pytanie - kiedy wybory prezydenckie w Polsce? Powraca ono jak bumerang, ponieważ według wielu Polaków to właśnie wybory na urząd prezydenta Polski przesądzą o kształcie naszego kraju w najbliższych latach.

Kiedy następne wybory prezydenckie?  W którym miesiącu?

Pod koniec 2018 roku głosowaliśmy w wyborach samorządowych. W maju 2019 roku głosujemy w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jesienią (najprawdopodobniej pod koniec października) czekają nas wybory parlamentarne, a nieco ponad pół roku później, czyli w 2020 roku - wybory prezydenckie. Kiedy dokładnie wybory prezydenckie 2020 w Polsce?

Najprawdopodobniej w maju lub w czerwcu. W 2015 roku był to 10 maja, w 2010 roku 20 czerwca. Jako, że wybory prezydenckie odbywają się dokładnie co 5 lat - ciężko oczekiwać innego terminu, niż maj lub czerwiec 2020. Oczywiście nie jest to w stu procentach pewne. W końcu to właśnie w Polsce byliśmy świadkami niepełnej kadencji prezydenckiej. Na skutek katastrofy lotniczej w Smoleńsku, w której zginął Prezydent Lech Kaczyński - kolejne wybory musiały odbyć się wcześniej.

 Była to jednak sytuacja wyjątkowa. W normalnych okolicznościach - wybory odbywają się dokładnie co pięć lat. Wybory nazywane popularnie „na prezydenta” w 2020 roku odbędą się według terminarza wyborczego w maju lub czerwcu. Do zobaczenia przy urnach wyborczych!

Komentarze