Wakacje last minute - o czym należy pamiętać wybierając oferty last minute?

Wakacje last minute - o czym należy pamiętać wybierając oferty last minute? Wakacje last minute - o czym należy pamiętać wybierając oferty last minute?

W ostatnich latach, wraz ze wzrostem branży turystycznej w Polsce, wakacje last minute stały się bardzo popularną formą wypoczynku. Tego typu oferty zyskały nie tylko odbiorców, ale wręcz fanatyków, którzy właściwie rok w rok starają się korzystać tylko z najtańszych ofert wakacyjnych, kupując je w ostatniej chwili.

W końcu - kto z nas nie ma znajomego, który uwielbia się przechwalać „jaką to tanią i atrakcyjną ofertę wakacyjną udało mu się kupić w tym roku”. Jednak czy wakacje last minute to wyłącznie same pozytywy? Czy po dokonaniu płatności naprawdę nie musimy się już niczym przejmować? Przyjrzymy się temu tematowi z bliska.

Zacznijmy od bezpieczeństwa takich zakupów. W tym przypadku śmiało można powiedzieć, że tanie wakacje oferowane przez najróżniejsze biura turystyczne są bezpieczne. Rynek jest bardzo mocno rozwinięty i konkurencyjny, firmy walczą o klienta na każdym kroku i naprawdę coraz rzadziej słyszy się, że ktoś kupił wakacje i przez liczne problemy na miejscu - nie wypoczął.

Karaluchy w hotelowym pokoju? Fatalne warunki transportu? Oferta niezgodna z opisem? To już naprawdę rzadkość. W dobie internetu i portali społecznościowych kontrola ze strony klientów jest ogromna. Wystarczy jeden wpis na facebooku od potencjalnie niezadowolonego klienta i firma może stracić renomę, na którą pracowała przez lata.

W takim razie o czym należy pamiętać wybierając ofertę wakacyjną? Na co należy zwrócić szczególną uwagę przed dokonaniem płatności? Przede wszystkim - samodzielnie sprawdzić czas i miejsce naszego pobytu. Zweryfikować pogodę na miejscu w preferowanym przez nas terminie, obejrzeć zdjęcia hotelu i koniecznie przeczytać opinie innych wypoczywających. By nie okazało się, że para 20-latków owszem - trafi do hotelu zgodnego z opisem w ofercie last minute, ale w okresie słabej pogody i hotelu wybieranym głównie przez emerytów. Wakacje last minute trzeba wybierać z rozwagą - odrobinę niższa cena to nie wszystko!

Komentarze