Jakie kraje na wakacje w październiku?

Jakie kraje na wakacje w październiku? Jakie kraje na wakacje w październiku?

Jak wiadomo październik to miesiąc w którym jesień daje się nam już coraz to bardziej we znaki. Chłodne wieczory, krótkie często pozbawione słońca dnie to niestety szara rzeczywistość z którą co roku musimy się zmierzyć. Dlatego też świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią tej pory roku są wakacje. Jakie kraje fajnie jest odwiedzić w październiku? Okazuje się, że jest ich naprawdę sporo. Oto lista 4 najbardziej powszechnych krajów, które najlepiej odwiedzić w tym chłodnym miesiącu. Jakie kraje na wakacje w październiku? 

Włoskie wybrzeże - Włochy to idealne miejsce szczególnie w czasie gdy pogoda w naszym kraju nie rozpieszcza. Miejsc we Włoszech jest naprawdę sporo. Najlepszym miejscem okazuje się jednak wybrzeże Amalfi gdzie temperatura w tym czasie wynosi około 21 stopni Celsjusza. Październik to miesiąc w którym turystów w tym miejscu jest już naprawdę niewiele.

Jakie kraje w październiku na wakacje? - fot. freepik.com

 

Maroko - Jak wiadomo jesień to pora roku, która również występuje na Maroko.  Jednak jest ona tam odrobinę inaczej odczuwalna, niż w naszym kraju. Stopniowe ochłodzenie nie przeradza się w zimne wieczory, a wręcz przeciwnie zamienia się w przyjemną temperaturę. Wynosi ona około 24 stopni Celsjusza i w pełni pozwala turystom na bezpieczne zwiedzanie tego jakże pięknego miasta.

Greckie wyspy - Październikowy wyjazd na Greckie wyspy jest w dużej mierze świetnym pomysłem dla osób, które chcą zaplanować tam wyjazd w jak najniższej cenie. Wybór Greckich wysp jest naprawdę spory, począwszy od sławnej Krety i Rodos. Temperatura w tym czasie jest tam odpowiednia zarówno dla leniuchowania na piaszczystej plaży jak i do zwiedzania.

Jakie kraje w październiku na wakacje? - fot. freepik.com

 

Lanzarote - Ucieczka przed jesienią może zapewnić również wyprawa na Wyspy Kanaryjskie. Październik to miesiąc w którym panują tam w dalszym ciągu ciepłe, a wręcz upalne dni. Temperatura mniej więcej osiąga 26 stopni Celsjusza. Jeżeli dotychczas nie miałeś okazji odwiedzić Lanzarote to koniecznie zdecyduj się na wycieczkę w to w miejsce w tym czasie.

Komentarze