Gdzie pojechac w maju na wakacje?

Gdzie pojechac w maju na wakacje? Gdzie pojechac w maju na wakacje?

Maj to tradycyjnie czas majówki. Miliony Polaków ruszają wówczas na urlopy. Dokąd pojechać w maju na wakacje, by było ciepło i niezbyt drogo?

O ile na urlop letni można pojechać nawet na 2-3 tygodnie, to weekend majowy zależnie od roku trwa najwyżej 3-7 dni. Dlatego odpadają kierunki zbyt dalekie, bo to nie czas na spędzanie doby w samolocie. Nie sprawdzą się też miejsca, które mają taką sobie pogodę, bo większość Polaków marzy wówczas o promieniach ciepłego słońca. Gdzie więc pojechać na majówkę, żeby przez te kilka dni wypocząć?

Z ciepłych kierunków warto wybrać się najdalej do Włoch czy Portugalii. Ceny będą podobne jak w Polsce, ale przy nieco bardziej słonecznej pogodzie. Z kolei lot do Grecji potrwa najwyżej 2 godziny.

Jednak większość rodaków słusznie wybiera w tym czasie wczasy w Polsce. W maju jest już ciepło, a rodzima przyroda zachęca do długich wycieczek w plenerze. Szczególnie obecnie – lot samolotem może być niemożliwy, ale wędrówka samotnie lub we dwoje po górach – jak najbardziej. Dlatego warto polecić nieoczywiste i mało ludne kierunki jak Szwajcaria Kaszubska, Suwalszczyzna czy Kotlina Kłodzka.

Komentarze