Gdzie najcieplej w Europie w maju?

Gdzie najcieplej w Europie w maju? Gdzie najcieplej w Europie w maju?

Czy wiesz, gdzie jest najcieplej w Europie w maju? Lepiej znać statystyki dotyczące średnich temperatur – to pomoże zaplanować udaną majówkę.

Większość osób nie zdaje sobie sprawy z tego, gdzie jest najcieplej w Europie w maju. Turyści obstawiają zwykle na pierwszym miejscu Włochy czy Chorwację. Tymczasem w maju najwyższa temperatura jest na Cyprze, gdzie panuje średnio 25 stopni.

Na drugim miejscu jest Grecja. Tu można liczyć na ok. 21 stopni w dzień. Daje to okazję do komfortowego zwiedzania czy jadania posiłków na zewnątrz, choć na plażowanie dla niektórych może być za zimno.

Trzecie miejsce pod względem najwyższej temperatury w maju w Europie przypada Hiszpanii. Tu, podobnie jak w Grecji, panuje 20 stopni. Te trzy kraje warto więc brać pod uwagę, przygotowując plany na majówkę.

Na koniec ważna uwaga. Podane tu dane dotyczą temperatur średnich, które np. w Polsce w maju wynoszą ok. 14 stopni. Tymczasem każdy wie, że zdarzają się w tym czasie również dni, gdy jest gorąco. Dlatego dane statystyczne trzeba traktować tylko szacunkowo. Nawet w maju w Grecji czy na Cyprze może zdarzyć się wiele dni, gdy będzie można swobodnie kąpać się w morzu.

Komentarze