W tych krajach liczba zakażeń spada - Nie ma w nich Polski

W tych krajach liczba zakażeń spada - Nie ma w nich Polski W tych krajach liczba zakażeń spada - Nie ma w nich Polski

Gdzie spada liczba zakażonych na wirusa? W ostatnim czasie wiele złego słyszymy o obecnym stanie zakażeń,  w Polsce dzienna, nowa ilość zakażeń utrzymuje się na poziomie powyżej 200 osób. Jednak są kraje, które notują coraz niższą liczbę zakażeń, co może wskazywać na to, że epidemia w tych krajach hamuje. Jest to dobry znak nie tylko dla nas, ale też dla całej gospodarki, szczególnie europejskiej, gdyż przestój od połowy marca wyrządził już bardzo dużo krzywdy, zaś specjaliści szacują, że taki stan może utrzymywać się jeszcze przez kilka następnych miesięcy. 

Większość europejskich krajów miła powyżej 2 000 przypadków dziennie, naś na szczęście ominął narazie taki scenariusz, jednak liczba nowych zakażeń utrzymuje się relatywnie na stałym poziomie, zaś liczba aktywnych przypadków zaczęła powoli się obniżać, jednak nie jest to spadek taki, który następuje w innych krajach, które postanowiły masowo testować obywateli. 

A więc w jakich krajach widzimy poprawę? 

Hiszpania - w tym kraju widać poprawę, dzienna liczba przypadków jest coraz niższa, krzywa aktywnych przypadków spada z dnia na dzień. W Hiszpani wykonano już ponad 1 900 000 testów na covid-19, zachorowało ponad 256 000, zaś obecnie choruje 66 800 osób. 

Dane: worldmeters


Włochy - kolejny kraj ze spadkiem, który notuje spadek aktywnych przypadków z dnia na dzień to Włochy, w dniu wczorajszym było to tylko lekko ponad 1 400 nowych przypadków. We Włoszech zachorowało  214 000 osób, liczba aktywnych przypadków wynosi 66 000, zaś liczba testów to ponad 2,3 miliona. 

Dane: worldmeters


Niemcy - nas zachodni sąsiad również notuje każdego dnia spadek zachorowań.  W Niemczech  zachorowało  168 000 osób, liczba aktywnych przypadków wynosi  jedyne 21 000, zaś liczba testów to ponad 2,7miliona. Niemcy są na trzecim miejscu jeśli chodzi o testowanie (zaraz po USA i Rosji). 

Dane: worldmeters

Podusmowując dane z krajów o bardzo wysokiej liczbie testów są optymistyczne, stały spadek daje nam nadzieje, że wkrótce i u nas nastapi znaczna poprawa oraz minimalna liczba nowych przypadków. 

 

Komentarze