Orlen wspomaga Watykan środkami ochronnymi w setkach tysięcy sztuk

Orlen wspomaga Watykan środkami ochronnymi w setkach tysięcy sztuk Orlen wspomaga Watykan środkami ochronnymi w setkach tysięcy sztuk

PKN Orlen wysłał do Watykanu oraz do Urzędu Dobroczynności Apostolskiej środki ohcrony do walki z pandemią koronawirusa. Pomoc ma trafić do potrzebujących będących pod opieką Jałmużnika Papieskiego którym jest kardynał Konrad Krajewski.

PKN Orlen zaznacza, że dzięki takowej pomocy instytucja na czele której stoi Jałmużnik Papieski wspomoże najbardziej narażonych na zakażenie. Pomoc trafi do Gwardii Szwajcarskiej, jednostki Żandarmerii Watykańskiej, ale przede wszystkim do najbardziej potrzebujących którymi są migranci, bezdomni, mieszkańcy domu opieki.

Pomocą, którą przekazał Orlen są środki ochrony konieczne do walki z pandemią koronawirusa w postaci: 705 tys. maseczek jednorazowych, 30 tys. masek polskiej firmy Brubeck, 3,6 tys. płynu do dezynfekcji rąk o pojemności 5 litrów, 3,2 tys. sztuk płynu do dezynfekcji powierzchni o pojemności 5 litrów, a także 10 tys. kombinezonów ochronnych.

„Od początku trwania pandemii aktywnie zaangażowaliśmy się w walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce. Jednak ta bezprecedensowa sytuacja, w której znalazł się świat wymaga międzynarodowej solidarności. Po rozmowie pana prezydenta Andrzeja Dudy z papieżem Franciszkiem podjęliśmy decyzję o wsparciu działań prowadzonych przez Stolicę Apostolską na rzecz najbardziej potrzebujących” – oznajmił prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, zacytowany w informacji wydanej przez spółkę.

Podziękowania za pomoc w walce z pandemią koronawirusa złożył także prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie oraz spółce PKN Orlen ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej Janusz Kotański.

Komentarze