Jak się przygotować na pierwszy tatuaż? Co warto wiedzieć?

Jak się przygotować na pierwszy tatuaż? Co warto wiedzieć? Jak się przygotować na pierwszy tatuaż? Co warto wiedzieć?

Decyzja o zrobieniu sobie tatuażu jest czymś naprawdę poważnym, dlatego dobrze jest nie tylko gruntownie ją przemyśleć, ale też poczytać najważniejsze porady – jeszcze przed umówieniem się na wizytę. Niektóre z nich znacznie ułatwią nam podjęcie ważnych decyzji w związku z nowym zdobieniem na ciele. Jak się przygotować przede wszystkim psychicznie na pierwszy tatuaż?

Te kilka porad warto przyswoić sobie zanim zdecydujemy się na zrobienie tatuażu. Mogą być one pomocne w podjęciu decyzji przygotowaniu się do samej pielęgnacji wykonanego malunku.

Bądź pewien na 100%

Pewność co do tego, że chcemy posiadać tatuaż – a najlepiej nawet zdecydowanie co do wybranego wzoru - pozwalają uniknąć w przyszłości wielu rozczarowań. Pamiętaj, że zrobienie tatuażu jest czymś trwałym, a ewentualne jego usuwanie bywa bolesne i kosztowne.

Dobrze wybierz artystę

Bardzo istotne jest, aby wybrany przez Ciebie artysta przede wszystkim miał wszystkie niezbędne kwalifikacje i nanosił tatuaż w higienicznych warunkach. Nie bój się pytać o używane tusze czy sprzęt. Zajrzyj też do portfolio, aby ocenić, czy odpowiada Ci jakość i styl prac danego tatuatora.

Sprawdź, czy nie masz przeciwwskazań

Istnieje szereg przeciwwskazań do wykonania tatuaży. Zaliczają się do nich rozmaite choroby wrodzone, a także nabyte – również te skóry. Czasami przeciwwskazania są jedynie tymczasowe, ale warto mieć pewność, że możemy tatuaż wykonać.

Odpowiednio się przygotuj

Do tatuowania trzeba się odpowiednio przygotować. We krwi nie może być alkoholu – warto unikać go już do dwóch dni wcześniej. Przed tatuowaniem warto zjeść porządny posiłek, bo wykonanie dużego tatuażu może potrwać nawet kilka godzin.

Zapytaj o pielęgnację

Zależnie od wykorzystywanej techniki, pory roku czy indywidualnych reakcji skóry ważne jest, aby dowiedzieć się, jak pielęgnować tatuaż. To niezwykle istotne, bo wpłynie nie tylko na proces gojenia, ale również i jakość samego tatuażu.

Komentarze