Jaki kot na początek? - Najlepsze koty na początek

Jaki kot na początek? - Najlepsze koty na początek Jaki kot na początek? - Najlepsze koty na początek

Jeżeli jesteś początkującym kociarzem to wybór kota jest kluczowy. Jak wiadomo ilość ras jest tak wiele, że większość z nas połowy nawet nie zna. Etap w którym poszukujemy naszego wymarzonego kota powinien być intensywny, a wybór przemyślany. Jaki kot powinien znaleźć się u początkującego właściciela? Oto odpowiedź, która z pewnością pomoże Ci w wyborze.

Jaki kot na początek?

Pierwszy kot to prawdziwe wyzwania dlatego warto w tej kwestii odpowiedzieć na kilka prostych pytań. Przede wszystkim zastanów się czy chcesz, aby Twój kot był kotem wychodzącym czy może typowym domatorem. Ważną rolę też odgrywa tutaj ras i płeć. Fakt czy to będzie kocur czy kotka jest bardziej istotny, niż mogłoby Ci się wydawać. Dzięki tej decyzji będziesz mógł podjąć szereg kolejnych i niezbędnych. Jaki koszt jesteś w stanie ponieść w związku z utrzymaniem kota? Posiadanie zwierzaka wiąże się z poniesieniem kosztów. Wyposażenie podstawowe czyli kuweta, żwirek oraz miska to nie jest ostateczny koszt, który wiąże się z adopcją, kupnem kota. Koszty te są tak samo istotne jak nakłady, które należy co jakiś czas wydawać na zakup karmy.

Jaki kot na początek? - fot. freepik.com


Cena karmy uzależniona jest od rasy kota, ponieważ każdy z nich preferuje i lubi inną. Ważną rolę odgrywają tutaj również szczepienia, które są dużo droższe, niż podstawowe wydatki związane z posiadaniem kota. Jak wiadomo każdy kot wymaga również odrobaczania, które zazwyczaj powinno być przeprowadzane co pół roku. Odpowiedzialny właściciel powinien również mieć na uwadze wszelkiego rodzaju sytuacje awaryjne. Mowa tutaj o wszelkiego rodzaju wypadkach, złamaniach, operacjach. Pamiętaj również, że decydując się na kot musisz być świadomy, że będzie potrzebował on opieki nawet w momencie gdy wyjedziesz na wakacje. Nie każdy ośrodek wypoczynkowy oferuje możliwość zatrzymania się ze zwierzętami.

Komentarze